کلینیک پوست و مو آریانا، راز زیبایی شماست.

لیزر بیکینی

لیزر بیکینی چه فواید و عوارضی را در پی دارد؟

شیو ناحیه بیکینی بسیار دشوار است و اغلب موهای این ناحیه کاملا از بین نرفته و این روش های موجود بسیار وقت گیر بوده است و نتایج تمامی این روش ها بسیار کوتاه است همچنین احتیاج به انجام دوباره دارد. لیزر موهای زائد یا بیکینی می تواند راه حلی مناسب و نسبتا دائمی برای این منطقه باشد.

این ناحیه بسیار حساس بوده  و به مراقبت دائمی نیاز دارد و لیزر در تمامی قسمت های بدن استفاده می شود. لیزر بیکینی با استفاده از انرژی لیزر، فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد  و ریشه های موها را ضعیف کرده؛ در نتیجه بعد از 8 تا 10 جلسه رشد مو کاهش پیدا می کند.

در لیزر بیکینی 2 روش مرسوم می باشد. در روش اول لیزر تمام موهای زائد تا خط بیکینی انجام شده و روش دوم مرسوم به برزیلی برای رفع مو به طور کامل در ناحیه تناسلی می باشد که هر فرد خود یکی از این موارد را انتخاب می کند. پس از اولین جلسه لیزر نقاط سیاه و قرمزی در ناحیه از بین می رود و پوست فرد نرم و لطیف می گردد.

عوارض استفاده از لیزر بیکینی

استفاده از هر روشی برای از بین بردن موهای زائد عوارضی در پی دارد. اما در این روش باید حتما شخصی که لیزر موی زائد انجام می دهد مهارت کافی داشته باشد تا آسیب به پوست فرد و خطرات احتمالی را تا حد امکان کاهش دهد.

قرمزی تا 3 روز پس از انجام لیزر بیکینی می تواند ایجاد گردد که این عارضه شایع ترین و خوش خیم ترین اتفاق در بین مراجعه کنندگان می باشد. زیرا پوست این ناحیه بسیار حساس بوده و جریان خون به مویرگ ها بیشتر شده است.

تورم برای  1تا 2 روز: کسانی که پوست حساس تری دارند این عارضه جانبی در آن ها به راحتی اتفاق می افتد. گاهی هم تنظیمات در درمان با طول موج طولانی ممکن است اتفاق افتد که از بین می رود.

احساس بی حسی: گاهی بعد از درمان به علت سوختگی پوست توسط لیزر، فرد دچار بی حسی خفیفی در ناحیه تحت درمان شوند. این روش در بیماران با پوست تیره بیشتر رخ می دهد.

خارش به مدت 1 تا 2 ساعت: گاهی پس از درمان به مدت چند ساعت احساس خارش طبیعی می باشد.اگر خارش کنترل نشود ممکن است نشانه عفونت پوست باشد.

ایجاد آکنه، جوش: مو در محافظت از پوست ما در برابر باکتری ها نقش مهمی دارد زیرا غدد چربی از ایجاد بیماری و میکروب جلوگیری می کند.

هایپوپیگمنتیشن: افزایش رنگدانه یا همان تیره تر شدن رنگ پوست می باشد. این عارضه کوتاه مدت بوده و طی 3 تا 4 هفته برطرف خواهد شد. این اتفاق اساسا زمانی اتفاق می افتد پوست زخم شده و بهبود می یابد. روشن شدن پوست که گذرا بوده و تا چندماه طول درمان دارد. نگرفتن حمام آفتاب بعد لیزر مهم می باشد.

فواید لیزر موهای زائد بیکینی

این روش برای هم آقایان و خانم ها مناسب می باشد.

این روش پوست را صاف و زیباتر شده و موهای زائد بیکینی از بین می رود.

این روش ماندگاری بالایی دارد.

تا 90 درصد موهای زائد در این روش از بین می رود.

انواع لیزر های بیکینی

لیزر دیود: برای پوست های روشن وتیره

لیزر الکساندرایت: سریع ترین روش در نواحی بزرگ بدن می باشد.

لیزرYAGوND: برای پوست های برنز هم می تواند استفاده شود اما تاثیر آن کم  می باشد.

لیزر دستگاه کندلا 2020: یکی از بهترین و جدیدترین دستگاه های موجود دستگاه لیزر کندلا 2020 است که بیشتری اثربخشی را درمیان سایر دستگاه ها به همراه دارد.

مراقبت های قبل از لیزر

در اطراف فولیکول های مو برجستگی ایجاد می گردد باید از خارش جلوگیری شود تا عفونت ایجاد نشود. در صورت تورم با کمپرس یخ می توان ناراحتی  را تسکین داد. از ورزش شدید تا چند روز باید جلوگیری شود. حمام خیلی گرم و سونا انجام نگردد و تا 3روز بعد لیزر استخر شنا نکنید.

استفاده از اسکراب و محصولات عطر دار نیز توصیه نمی شود. از تیغ زدن و شیو کردن این منطقه خودداری کنید زیرا روش درمان را بی اثر می کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"لیزر بیکینی چه فواید و عوارضی را در پی دارد؟"

  1. […] آشنا شد بطور مثال  اطلاعات کافی در رباره اینکه لیزر بیکینی چه فواید و عوارضی را در پی دارد؟ داشت. استفاده از روش لیزر برای از بین بردن موهای زائد […]

دیدگاه خود را بنویسید