کلینیک پوست و مو آریانا، راز زیبایی شماست.

لیزر موهای صورت

برای لیزر موهای صورت به چه نکاتی باید توجه داشت؟

لیزر موهای صورت یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن موهای ضخیم صورت است که اثر منفی بر زیبایی چهره می گذارند. بطور کلی لیزر، یک طول موج نور با یک رنگ خاص منتشر می کند. هنگامی که به سمت پوست هدف می گیرد، انرژی حاصل از نور به پوست و رنگدانه مو ملانین منتقل می شود. این باعث گرم شدن و آسیب رساندن به بافت اطراف می شود. اما برای از بین بردن دائمی موهای زائد صورت و به حداقل رساندن آسیب به بافت اطراف، باید سلول های خاصی را هدف قرار داد. این سلول های بنیادی فولیکول مو هستند، که در بخشی از مو که به به برآمدگی مو معروف است؛ قرار دارند.

آیا با لیزر موهای صورت به طور دائمی از بین می روند؟

لیزر درمانی، برای لیزر موهای صورت می تواند باعث کاهش دائمی تراکم موها شود یا موهای ناخواسته را برای همیشه از بین ببرد. کاهش دائمی تراکم مو به این معنی است که برخی از موها پس از یک دوره درمانی دوباره رشد می کنند و بیماران به درمان مداوم با لیزر نیاز دارند. حذف موهای دائمی به این معنی است که هیچ یک از موهای ناحیه تحت درمان پس از یک دوره درمانی مجدد رشد نمی کنند و نیازی به لیزر درمانی مداوم نیست.

اینکه موهای صورت به طور دائمی برداشته شود یا فقط از حجم آن کاسته شود، تحت تأثیر عوامل زیر است:

  • رنگ و ضخامت موهای تحت درمان
  • رنگ پوست بیمار
  • نوع و کیفیت لیزر استفاده شده
  • صلاحیت و آموزش شخصی که لیزر را استفاده می کند

اگر موهای خاکستری دارید که هیچ رنگدانه ملانین ندارد، لیزرهای موجود نمی توانند کار کنند. تعداد روش های درمانی شما به نوع پوست شما بستگی دارد. این طبقه بندی پوست شما از نظر رنگ، حساسیت به آفتاب و احتمال برنزه شدن آن است. پوست رنگ پریده یا سفید به راحتی می سوزد و به ندرت برنزه می شود. افرادی که موهایشان تیره است معمولاً می توانند با 4-6 درمان هر 4-6 هفته موهای زائد را از بین ببرند. افرادی که موهای روشن دارند به طور کلی فقط به کاهش دائمی مو می رسند و پس از دوره اولیه درمان ممکن است به 6-12 درمان با فاصله یک ماه نیاز داشته باشند.

در لیزر از چه عوارض یا عوارضی باید آگاه باشم؟

نکته ای که در لیزر موهای صورت باید به آن توجه کرد عوارض آن است. به شما توصیه می شود در طول درمان از عینک محافظ استفاده کنید تا از آسیب دیدگی چشم جلوگیری کنید.

در طول درمان، به ویژه چند جلسه اول، کمی درد خواهید داشت. این امر عمدتا به دلیل از بین نرفتن تمام موهای ناحیه ای است که باید برداشته شود. موهای فراموش شده هنگام اصلاح باعث جذب انرژی لیزر و گرم شدن سطح پوست می شوند. با تکرار درمان در فواصل منظم، درد کمتری وجود دارد.

بعد از لیزر درمانی به مدت 15-30 دقیقه، پوست شما احساس گرما می کند. ممکن است تا 24 ساعت قرمزی و تورم وجود داشته باشد.

عوارض جانبی جدی تر لیزر موهای صورت شامل تاول، رنگدانه سازی بیش از حد یا کم رنگ پوست یا ایجاد زخم دائمی است.

 این عوارض جانبی می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که بیماران از داروهایی استفاده می کنند که روی واکنش پوست آنها به نور خورشید تأثیر می گذارد.

آیا نوع لیزر برای موهای صورت مهم است؟

نوع لیزر نه تنها بر میزان کارایی آن تأثیر می گذارد بلکه بر احتمال بروز عوارض جانبی نیز تأثیر می گذارد. بخصوص برای لیزر موهای صورت که بخش حساسی از بدن است توجه به کیفیت دستگاه لیزر موهای زائد و نحوه انجام لیزر اهمیت بسیاری دارد.

لیزرهای مناسب برای از بین بردن موهای صورت شامل: لیزرهای روبی با پالس طولانی، لیزرهای الکساندرایت با پالس طولانی، لیزرهای دیود پالس طولانی و لیزرهای Nd: YAG با پالس طولانی.

آیا می شود از دستگاه لیزر خانگی استفاده کرد؟

دستگاه های لیزر خانگی و دستگاه های خانگی IPL در استرالیا موجود هستند و قیمت آنها بین 200 تا 1000 دلار است. اما شما برای حفظ کاهش مو نیاز به استفاده مکرر از آنها دارید. پارامترهای دستگاه ها، فقط برای افرادی تنظیم می شوند که پوست روشن و موهای تیره دارند. برای ایمنی، تنظیمات قدرت دستگاه بر روی کم و محدود تنظیم می شوند. اگر بی تجربه باشید، ممکن است پس از لیزر موهای صورت عوارضی داشته باشد که شامل سوختگی، درد، تاول زدن و تغییر در رنگدانه های پوست است.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید