کلینیک پوست و مو آریانا، راز زیبایی شماست.

میکرودرم

میکرودرم صورت یا لایه برداری چگونه است؟

میکرودرم صورت یا لایه برداری چگونه است؟ میکرودرم یکی از راه های جوانسازی صورت و  از بین بردن چین و چروک می‌باشد.  میکرودرم به دلیل تهاجمی نبودنش یک درمان پوستی بسیار محبوب است . بیشترین کاربرد این روش در پوست صورت است ولی در نقاط دیگر بدن مانند گردن، قفسه سینه، پشت،ران ها و دست ها هم به کار می‌رود. میکرودرم که به آن لایه برداری پاریسی یا لایه برداری الماسی هم می‌گویند، درواقع از پیری زودرس جلوگیری می‌کند. در این روش از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود و با استفاده از ابزارهای خاصی لایه شاخی پوست که همان لایه مرده پوست است، برداشته و باعث شفاف شدن پوست می‌شود. نتیجه ی میکرودرم را بلافاصله پس از انجام می‌توان مشاهده کرد.

انواع روش های میکرودرم صورت

روش های مختلفی برای لایه برداری پوست وجود دارد که می توان بسته به نوع پوست و یا نتیجه ای که در پی دارد بهترین گزینه را انتخاب کرد. انواع روش های میکروردم  را می توان اینگونه نام برد:

میکرودرم با نوک الماسی

این روش بیشتر برای نقاط حساس مانند دور چشم یا کسانی که پوست حساسی دارند مناسب تر است. توسط یک دستگاهی به صورت دستی انجام می‌شود که نوک الماسی دارد و سلول های مرده پوست را از بین می‌برد و سطح پوست به این صورت تمیز می‌شود.

میکرودرم کریستالی

در این میکرودرم ابریژن از دستگاه خاصی استفاده می‌کند که این دستگاه حاوی کریستال‌های بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم است. این کریستال با فشار تنظیم شده‌ای با پوست برخورد می‌کند و لایه برداری انجام می‌دهد. سپس با استفاده از یک مکش این کریستال ها از سطح پوست جمع می‌شوند. این روش با تحریک اپیدرم پوست کلاژن سازی را تقویت می‌کنند.  کلاژن یک پروتئینی است که در جوانسازی و شادابی پوست بیشترین تاثیر را دارد، که با بالا رفتن سن، تولید آن در بدن کم می­شود.

سطوح مختلف میکرودرم ابریژن

میکرودرم به طور کلی در سه سطح خفیف، متوسط و عمیق انجام می‌شود.

سطح خفیف، بیشتر برای شفاف سازی پوست انجام می‌شود، حداکثر بعد از ۵ روز تورم و قرمزی صورت بهبود پیدا می‌کند.

سطح متوسط، برای از بین بردن جای جوش و لک و آکنه، رفع جوش های سرسیاه و سرسفید کاربرد دارد، حداکثر تا یک هفته تورم و قرمزی از بین می‌رود.

سطح عمیق که نیاز به مهارت بسیار بالایی انجام می‌شود برای از بین بردن جای زخم های عمیق کاربرد دارد.

ممکن است بعد از انجام میکرودرم صورت کمی زخم شود که به ندرت اتفاق می‌افتد و خیلی زود هم بهبود پیدا می‌کند. امکان این زخم در سطح عمیق بیشتر از سطوح دیگر است.

کاربردهای میکرودرم ابریژن

  • کوچک کردن منافذ صورت
  • ازبین بردن تاتو، خالکوبی، جوش سرسیاه
  • جوانسازی و شادابی پوست
  • رفع چین و چروک سطحی
  • روشن تر شدن پوست و بهبود پوست های تیره در ناحیه زیربغل و کشاله ران
  • رفع جای جوش و لک های ناشی از آفتاب و حاملگی
  • رفع ترک های پوستی

تفاوت میکرودرم و میکرونیدلینگ

هر دو روش برای جوانسازی پوست استفاده می‌شود و اهداف مشترکی دارند. اما میکرونیدلینگ نسبت به میکرودرم، روش نسبتا جدیدتری است، بنابراین مزایا و معایب آن به خوبی شناخته نشده است. میکرونیدلینگ هم برای پوست صورت و بدن و هم برای پوست سر استفاده می‌شود در صورتی که میکرودرم فقط برای پوست صورت و بدن استفاده می‌گردد. میکرودرم بیشتر با استفاده از لایه برداری باعث جوانسازی پوست می‌شود ولی میکرونیدلینگ با ایجاد سوراخ هایی در پوست با استفاده از سوزن­های مخصوص باعث  تحریک کلاژن سازی می­شود. میکرودرم هزینه کمتری دارد. نتایج درمان معمولا چند هفته تا چندماه بعد از درمان قابل مشاهده هستند. همچنین میکرونیدلینگ دوره نقاهت کوتاه چند روزه دارد. حال این که کدام روش مناسب‌تر است کاملا به هدف درمان، هزینه، نوع نیاز و تشخیص متخصص دارد.

برای انجام میکرودرم ابریژن متخصص زیبایی حتما باید از دستکش و ماسک و عینک مخصوص استفاده کند، همچنین با استفاده از عینک مخصوص از چشمان بیمار محافظت کند.

مدت زمان جلسات میکرودرم صورت

جلسات سطح خفیف معمولا بین 6 تا 8 جلسه طول می­کشند و هر 10 یا 14 روز یک بار انجام می ­شوند. نکته قابل توجه این است که بعد از هر جلسه حتما از مرطوب کننده و ضدآفتاب استفاده کنید.

سطح متوسط هم بین 6 تا 8 جلسه طول می­کشد و هر سه هفته یکبار انجام می­‌شود.

میکرودرم حتما باید توسط یک پزشک متخصص انجام شود تا عوارض خاصی نداشته باشد و بهترین نتیجه را به شما بدهد. پس در انتخاب متخصص خود بسیار دقت کنید و حتما قبل از درمان، در جلسه مشاوره ،هدف و توقعتان از درمان را با دکتر در میان بگذارید. و در آخر این که این روش هیچگونه درد و دوره نقاهتی ندارد. بنابراین با خیال راحت می­ توانید انجام دهید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید