با افزایش سن‌، چربی زیر پوست صورت به صورت طبیعی کاهش پیدا می‌کند در نتیجه عضلات صورت در نزدیکی سطح پوست به فعالیت خود ادامه می‌دهند و همین موضوع سبب می شود که خطوط لبخند و خطوط دور چشم بیش از قبل نمایان ‌شوند . تزریق ژل یکی از پرطرفدار ترین روش های جوانسازی پوست به شمار می رود که به ویژه در میان بانوان ایرانی بسیار محبوب است و دلیل این موضوع هم تاثیر سریع و مثبت در جهت کاهش چین و چروک های پوستی است. . این عمل زیبایی کاربرد های فراوانی دارد و می توان در بخش های مختلفی از بدن تزریق را انجام داد اما معمولا بیشترین استفاده از تزریق ژل در نواحی مختلف صورت بوده که به راحتی می تواند چین و چروک ها و حتی حفره های موجود در پوست را بپوشاند .

مراحل تزریق ژل :

بررسی و نشانه گذاری

اگر قصد تزریق ژل به قسمت‌های مختلف صورت خود را داشته باشید، درمانگر صورت شما و نقاط تیره و روشن آن را بررسی کرده و بخش ‌هایی که احتیاج به تزریق ژل داشته باشد را علامت گذاری کرده تا در مراحل بعد بتوان به راحتی نقاط تزریق را شناسایی کرد .

ضدعفونی و بی حسی صورت

در این مرحله نقاط تزریق با استفاده از محلول آنتی بیوتیک ضدعفونی می شود تا از هرگونه عفونت و عوارض بعدی جلوگیری شود . برای کاهش درد تزریق می‌توان از سرد کننده‌هایی برای خنک نگه داشتن پوست و یا پماد‌های بی‌حس کننده و یا تزریق بی حسی موضعی استفاده کرد. تزریق ژل بدون درد نخواهد بود اما معمولا درد بسیار کمی دارد که به راحتی قابل تحمل است .

تزریق ژل

در این مرحله ابتدا تزریق انجام می‌شود و سپس بعد از بررسی نتیجه در صورت نیاز تزریق‌های بیشتری انجام می شود تا نتیجه ی مورد نظر حاصل شود . با توجه به تعداد نقاطی که ژل تزریق خواهد شد، عمل تزریق ژل حداقل ۱۵ دقیقه و حداکثر ۱ ساعت زمان لازم خواهد داشت.

شستشو و ریکاوری

بعد از بررسی تزریق و مشاهده‌ی نتیجه‌ی مناسب، علامت‌ گذاری‌های صورت شسته و تمیز خواهند شد. برای کاهش تورم و التهاب می‌توانید پرس یخ روی صورت خود قرار دهید. با این حال نقاط تزریق ممکن است تا یک یا دو روز حساس و قرمز باشند اما معمولا در این شرایط احتیاجی به استفاده از دارو برای کاهش قرمزی و حساسیت پوست نخواهد بود.

 
 
  • مشاهده نتایج اولیه کاملا طبیعی در پایان جلسه اول
  • دارای تاییدیه ایمنی و سلامت از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)
  • غیر تهاجمی بودن روش و عدم نیاز به جراحی
  • بی تاثیر بودن بر توانایی فرد در نشان دادن حالات صورت مثل لبخند و اخم
  • عدم نیاز به دارو‌های آرام بخش و بیهوشی
  • قابلیت برگشت و اصلاح نتیجه حاصل از تزریق در صورت عدم رضایت
  • نداشتن دوره نقاهت و استراحت پس از پایان تزریق