کلینیک پوست و مو آریانا، راز زیبایی شماست.

بوتاکس نام اختصاری سم بوتولیسم است. تزریق مقدار کمی از این ماده در ماهیچه باعث کاهش فعالیت ماهیچه شده و خطوطی را که نتیجه پرکاری آن روی صورت به وجود می آید از بین می برد در نتیجه صورت جوانتر و شاداب تر به نظر می رسد. این روش سريع و تاحدودی غير تهاجمی است و در صورتی که در کلینیکی مجهز و زیرنظر درمانگر به طور صحیح انجام شود هیچگونه عوارض بلند مدتی ندارد .

سال‌های زیادی است که تزریق بوتاکس به عنوان یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی برای جوانسازی صورت بدون جراحی در دسترس قرار گرفته و استفاده از آن به خصوص در ایران کاملا رایج است . علاوه بر آن هر چقدر افراد بیشتری در مورد مزایا و فواید بوتاکس آگاهی پیدا می‌کنند، میزان استفاده از این عمل نیز بیشتر می‌شود. بوتاکس یکی از مهمترین تحولات در علم جراحی پلاستیک بوده و جایگزین مناسبی برای کشیدن پوست و انواع جراحی های لیفتینگ است و اکثر افراد برای اصلاح چین و چروک های پوست قسمت بالای صورت خود از بوتاکس استفاده می کنند. رفع چین و چروک صورت با بوتاکس یکی از آسان ترین درمان­ ها برای رفع خطوط و چروک ­های پوستی است.

ماهیچه‌ها برای فعالیت و شروع انقباض باید از اعصاب دستور بگیرند. فرمان عصبی بواسطه ماده ای شیمیایی بنام استیل کولین به ماهیچه می‌رسد. تزریق بوتاکس از ترشح این ماده جلوگیری مینماید. این عمل مشابه آن است که عصب یک ماهیچه موقتا قطع شود. در این حالت عضله دیگر منقبض نشده و ضعیف میشود. اثر تزریق بوتاکس بین ۲ تا ۶ ماه می‌باشد و پس آن ترشح استیل کولین مجددا آغاز شده و عضله شروع به حرکت و انقباض می‌کند.

بوتاکس یکی از روش هایی است که توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تایید شده است بنابراین استفاده از آن در موارد زیبایی و آرایشی در عموم افراد بی­ خطر بوده و رفع چین و چروک صورت با بوتاکس روشی موثر و در عین حال ایمن است. 


مزایای بوتاکس

  • روشی غیر تهاجمی و عدم نیاز به بستری و بیهوش شدن
  • هزینه کمتر نسبت به جراحی های زیبایی 
  • عدم وجود دوره ی نقاهت و مراقبت های سخت
  • درد بسیار کم 
  • راحتی بیمار پس از انجام تزریقات بوتاکس 
  • مشاهده ی نتیجه عمل بلافاصله پس از تزریق