پلاسما جت چیست؟

آیا شماهم به دنبال راهی برای جوان سازی پوست خود هستید؟آیا می دانید پلاسما جت چیست؟ پلاسما جت یکی دیگر از راه های افزایش زیبایی و از بین بردن چین و چروک های پوست است. این روش بدون درد و خونریزی است و محبوبیت فراوانی بین افراد پیدا کرده است. این روش با استفاده از دستگاه پلاسما جت انجام می شود و به‌ صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری است.

[lwptoc]

پلاسما جت چیست؟

با استفاده از ماده ‌ای به نام پلاسما که به علت گازی شکل بودن، خاصیت رسانایی دارد و با برخورد با مواد دیگر سرد می شود، با حرارت بسیار زیاد از طریق دستگاه پلاسما جت وارد پوست شده و با تبخیر بخش‌ هایی از لایه‌ های مختلف پوست باعث لیفت پوست یا رفع چین و چروک ‌ها و دیگر مشکلات پوستی می ‌شود.

عملکرد پسلاسما جت

دستگاه پلاسما جت با ایجاد بار الکترونیکی روی غشای پوست از جامد به گاز تبدیل می شود و باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست ، تحریک سلول ها و روند کلاژن سازی در پوست می شود. این امر خون رسانی را افزایش می دهد و باعث حذف پوست اضافه و جوانسازی می شود.

از دیگر راه های جوان سازی می توان به هایفوتراپی اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هایفوتراپی صورت چگونه باعث جوانی پوست می‌شود؟ کلیک کنید.

 روش انجام پلاسما جت

پلاسما جت به این صورت انجام می شود که بعد از ضد عفونی کردن محل درمان، افراد متخصص با دستگاه پلاسما جت نقطه های ریز و کنار هم را ایجاد می کنند که با جمع کردن لایه های زیرین پوست باعث جوانی می شود. بسیاری از افراد نگران ایجاد سوختگی توسط پلاسما جت هستند، درصورتی که نگرانی آنها بی دلیل است زیرا بعد از یک هفته این نقاط بهبود می یابند. پلاسما جت در یک جلسه باعث بهبودی پوست می شود اما در موارد خاص مانند: شدت گرفتن آسیب‌ های پوستی نظیر چین و چروک‌ها، جای زخم و آکنه ممکن است به بیشتر از یک جلسه درمان نیاز باشد.

مزایای پلاسما جت چیست؟

صرفه جویی در زمان و هزینه: پلاسما جت یکی از سریع ترین راه های جوان سازی است. این روش در 30 دقیقه بدون بیهوشی یا زخم انجام می شود  و از تجربه کردن عوارض ناشی از بیهوشی و جراحی جلوگیری می کند.هزینه پلاسما جت کمتر از سایر روش های دردناک است و در یک جلسه افراد بهبود می یابند.

جوان سازی : این روش به آب رسانی پوست کمک می کند و به پوست شادابی و جوانی را هدیه می دهد. کمتر از 20 روز بعد از انجام پلاسما جت نتیجه آن نمایان می شود و تا سال ها قابل مشاهده است. این روش انواع آسیب‌ های پوستی مانند چین و چروک ناشی از افزایش سن، افتادگی‌ ها، آکنه و جای زخم و بریدگی را از می برد و افتادگی پلک را برطرف می کند و باعث تغییر فرم بینی می شود.

آریانا

کاربرد پلاسما جت

 1. برطرف کردن چین و چروک‌ های اطراف چشم، خط لبخند، خطوط پیشانی
 2. درمان ترک های پوست ناشی از افزایش وزن، بلوغ و حاملگی
 3. از بین بردن انواع ضایعات پوستی مانند زگیل و فیبروئیدها
 4. پاک کردن تاتو یا از بین بردن خال ‌های نقاط مختلف بدن
 5. رفع افتادگی‌ های پوست در نواحی مختلف صورت
 6. از بین بردن رگ‌ های واریسی
 7. لیفت پلک، بینی و غبغب

عوارض پلاسما جت

 در روش پلاسما جت احتمال بروز عوارض جبران ناپذیر بسیار کم است اما برای جلوگیری از کوچک ترین عوارض می توانید به کلینیک های معتبر مراجعه کنید . از عوارض پلاسما جت می توان به تورم و قرمزی پوست اشاره کرد اما این عارضه بعد از دو یا سه روز به صورت پوسته پوسته بهبود می یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره عوارض پلاسما جت کلیک کنید.

مراقبت های بعد از پلاسما جت

پرهیز از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

پرهیز از قرار گرفتن در برابر نور خورشید و برنزه کردن

پرهیز از مصرف مواد آرایشی تا یک ماه بعد از انجام پلاسما جت

پرهیز از لیزر درمانی، بوتاکس، لایه برداری شیمیایی بعد از پلاسما جت

پرهیز از ورزش کردن شدید به علت جلوگیری از بروز التهاب

پرهیز از استحمام و رفتن به استخر، سونا و جکوزی

پیش از انجام پلاسما جت با مشاوره کلینیک های زیبایی مشورت کنید زیرا پلاسما جت در صورت داشتن شرایط زیر امکان پذیر نیست:

 • دوران بارداری و شیردهی
 • سن کمتر از 18 سال
 • افراد مبتلا به بیماری صرع و التهاب حاد، سرطان، فشار خون و دیابت
 • افرادی که دارای دستگاه تنظیم ضربان قلب و هرگونه شئ فلزی در ناحیه تحت درمان

کلام آخر

در این مقاله به پاسخ پلاسما جت چیست؟ پرداخته ایم. پلاسما جت یکی از جدیدترین روش های جوان سازی است که امروزه در بیشتر کلینیک های زیبایی رایج شده است. برای جلوگیری از عوارض پلاسما جت ، مراجعه به کلینیک های معتبر با پزشکان بسیار مهم است.

 1. پلاسما جت چیست؟
 2. مزایای پلاسما جت چیست؟
 3. عوارض پلاسما جت چیست؟
 4. انجام پلاسما جت چه زمانی ممنوع است؟

کلینیک آریانا

Call Now Button