مزوژل چیست؟

آیا به دنبال یکی از موثرترین راه حل های رفع چین و چروک و ترک های پوستی هستید؟ آیا در انتخاب میان چند روش درمانی مردد هستید؟ در این مقاله قرار است دریابیم که مزوژل چیست، چه فوایدی دارد، ماندگاری آن چقدر است و چه نکاتی باید قبل و بعد از انجام آن رعایت شود و در آخر به عوامل موثر هزینه آن بپردازیم.

فضای فکری و اجتماعی حال حاضر جامعه سبب اهمیت و توجه بیشتر به زیبایی و رفع نواقص صورت و بدن شده است. از طرفی تنوع متدهای درمانی برای رفع و بهبود مشکلات و آسیب های پوست و مو ممکن است موجب سردرگمی برخی افراد شود. بنابراین کسب اطلاعات مفید و پیدا کردن یک کلینیک معتبر زیبایی مهم ترین امر برای افراد خواهان این خدمات است.

[lwptoc]

مزوژل چیست؟

مزوژل نوعی درمان غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست می باشد که به طور معمول برای رفع خطوط و چین و چروک های اطراف چشم به کار می رود. در این روش مواد مورد نیاز برای از بین بردن مشکلات و آسیب ها به پوست تزریق می شود. همچون تزریق فیلر خط خنده، تزریق ژل چانه و هر نوع روش پرکننده با استفاده از مواد مناسب، مزوژل نیز نوعی فیلر به حساب می آید.

اصلی ترین ماده ای که در مزوژل به پوست تزریق می شود هیالورونیک اسید است. اسید هیالورونیک یک ماده شفاف است که به طور طبیعی توسط بدن ما تولید شده و بیشترین مقدار اسید هیالورونیک در پوست یافت می شود. عملکرد اصلی آن حفظ رطوبت و جلوگیری از خشکی پوست است. روند طبیعی پیری و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش ناشی از نور خورشید، سیگار کشیدن و آلودگی می تواند میزان آن را در پوست کاهش دهد و باعث ایجاد خطوط ریز و چین و چروک شود. در روش مزوژل علاوه بر هیالورونیک اسید مواد دیگری مانند کوآنزیم ها، مواد معدنی، آمینواسیدها، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها برای اثربخشی بیشتر به پوست تزریق می شود. در نهایت افزایش هیالورونیک اسید و دیگر ماده های مذکور منجر به کلاژن سازی و ثبات حالت ارتجاعی پوست می شود.

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن انسان است که 25 تا 35 درصد پروتئین کل بدن را تشکیل می دهد. بیشترین میزان کلاژن در پوست انسان یافت می شود و موجب سلامت بافت پوستی و خاصیت ارتجاعی به جایگزینی سلول های مرده پوست خواهد شد.

با توجه به توضیحاتی که درباره مزوژل ارائه شد می توان فواید آن را موارد زیر عنوان کرد:

 • تولید کلاژن را تحریک می کند.
 • کیفیت بافت پوست را افزایش می دهد.
 • خطوط ریز و چین و چروک را از بین می برد.
 • خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد.
 • درخشندگی پوست را افزایش می دهد.

مزوژل چیست؟

ماندگاری مزوژل  

به طور کلی ماندگاری ژل های تزریقی به نوع ماده ی به کار رفته، نوع واکنش بدن نسبت به آن و ناحیه ی ترمیم شده بستگی دارد.  ماندگاری مزوژل معمولا بین 6 تا 12 ماه است و بعد از آن باید برای تزریق و ترمیم ناحیه ی مورد نظر به کلینیک مراجعه کرد.

مراقبت های قبل و بعد از مزوژل

موارد زیر شامل نکاتی هستند که قبل از تزریق ژل حتما باید رعایت شود:

 • عدم استعمال دخانیات به مدت یک هفته قبل از انجام مزوژل
 • عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین
 • به مدت دو الی سه هفته قبل از انجام مزوژل از انجام درمان های تهاجمی خودداری کنید.
 • در صورت داشتن آلرژی یا حساسیت به ماده ی خاصی حتما به پزشک اطلاع دهید.

انجام سه مورد اول بخشی از مراقبت های بعد از تزریق ژل نیز هستتند. علاوه بر آن پس از انجام مزوژل نکات زیر را رعایت کنید:

 • از ماساژ دادن ناحیه ی درمان خودداری کنید.
 • به مدت 72 ساعت از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • حتما از کرم های ضد آفتاب متناسب با پوستتان استفاده کنید.
 • برای رفع کبودی و تورم از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • اگر احساس درد داشتید مطابق با دستور پزشک از مسکن استفاده کنید.
 • تا دو روز فعالیت های سنگین ورزشی انجام ندهید.

مزوژل مناسب چه کسانی است؟

انتخاب بهترین متد زیبایی و جوانسازی که متناسب برای هر فرد تعیین می شود، در اثربخشی و نتیجه نهایی آن تاثیر به سزایی دارد. برای این انتخاب ضروری است که با پزشک متخصص مشورت کنید.

افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و کبدی، دیابت، بیماری های قلبی و لوپوس و همچنین خانم های باردار گزینه های مناسبی برای مزوژل نیستند. هر چند که هنوز اطلاعات دقیق و مشخصی درباره خطرات تزریق ژل در دوران بارداری ارائه نشده اما احتیاط و مشورت با متخصص در این زمینه ضرورت دارد.

مزوژل چیست؟

تفاوت مزوژل با تزریق ژل و مزوتراپی

غلظت بالای هیالورونیک اسید در کنار تزریق دیگر مواد موثر در ترمیم بافت پوستی، تفاوت مزوژل با مزوتراپی را رقم می زند. مزوژل علاوه بر کلاژن سازی، برخلاف مزوتراپی دارای ویژگی پرکنندگی نیز می باشد و اثربخشی آن در نواحی مختلف صورت و بدن بیشتر است.

هزینه مزوژل

هزینه انجام مزوژل همچون دیگر خدمات زیبایی و جوانسازی به  میزان مواد استفاده شده، تعداد جلسات مورد نیاز، محل و کیفیت کلینیک بستگی دارد. حساسیت این نوع خدمات و عوارض شدید انجام غیر اصولی آن، معرفی یک کلینیک معتبر و مجهز را اقتضا می کند.

کلینیک آریانا با دارا بودن متخصصین برتر و اپراتورهای توانمند در مجموعه خود، بهترین خدمات زیبایی و جوانسازی پوست و مو را ارائه می دهد. شما همراهان گرامی می توانید برای دریافت مشاوره و تعیین وقت ویزیت با کلینیک آریانا تماس برقرار نمایید.

 • مزوژل چیست؟
 • اصلی ترین ماده ی به کار رفته در مزوژل چیست؟
 • ماندگاری مزوژل چقدر است؟

مزوژل چیست؟

 

Call Now Button