تزریق فیلر خط خنده

امروزه روش های بسیار کارآمد و کم عوارضی برای جوانسازی پوست و مو در کلینیک های زیبایی انجام می شود. فیلر یا تزریق ژل یکی از این روش هاست که برای رفع چین و چروک در نواحی مختلف بدن به کار می رود. یکی از کاربردهای آن مربوط به خط لبخند است که با عنوان تزریق فیلر خط خنده شناخته می شود. در این مقاله می خواهیم به تمامی زوایای این روش جوانسازی صورت بپردازیم تا راهنمای خوبی برای عزیزان متقاضی انجام این روش باشیم.

[lwptoc]

خط خنده چیست؟

خط خنده یا خط لبخند، خطوط و چین و چروک هایی هستند که اطراف دهان، بینی و چشم هنگام خندیدن با وضوح بیشتری آشکار می شوند. حالت و شدت این نوع خطوط در افراد متفاوت است و در صورت برخی از اشخاص جلوه ی خوبی ایجاد نمی کند. به طور کلی هر شخصی که از داشتن این نوع خطوط ناراضی است می تواند با استفاده از فیلر خط خنده آن را بر طرف نماید.

علت ایجاد خط خنده چیست؟

با افزایش سن پوست به مراتب آسیب پذیرتر می شود بنابراین رسیدگی منظم به آن و داشتن روتین پوستی برای هر فردی ضروری است.علل اصلی ایجاد خطوط خنده و به طور کلی چین و چروک های پوستی، به کاهش کلاژن سازی و الاستین پوست مربوط می شود. علاوه بر افزایش سن قرار گرفتن در معرض خورشید بدون استفاده از ضد آفتاب، کشیدن سیگار و تغییرات وزن از مهم ترین عوامل ایجاد خط لبخند هستند.

تزریق فیلر خط خنده

تزریق فیلر خط خنده

فیلر خط خنده روشی است که به وسیله ی آن نوعی ژل ( که توسط متخصص مشخص می شود) به نواحی اطراف دهان و بینی که دارای خطوط و چین و چروک هستند تزریق می شود. در واقع با اضافه کردن حجم به بافت پوستی آن ناحیه، خط خنده محو می شود.

 به طور معمول از هیالورونیک اسید به عنوان ماده پرکننده در تزریق ژل یا فیلر استفاده می کنند با این حال مواد های دیگری نیز در این روش به کار می رود. میزان تزریق این مواد نسبت به هر شخص متفاوت می باشد و بعد از آنالیز چهره توسط متخصص تعیین می شود.

 ماندگاری فیلر خط خنده به عواملی همچون نوع پوست و نوع مواد به کار رفته بستگی دارد اما به طور معمول بازه ی ماندگاری آن بین 6 ماه تا 2 سال می باشد. برای تزریق فیلر خط خنده یا به طور کلی در تزریق ژل برای هر ناحیه، متخصص پوست، امکانات کلینیک، مهارت و توانایی اپراتور،  کیفیت و استاندارد مواد و وسایل، از جمله نکات کلیدی و مهم هستند.

مزایا و معایب تزریق فیلر خط خنده

انجام اصولی فیلر خط خنده در کلینیکی معتبر به جز عوارض سطحی و موقت مشکلی برای فرد به وجود نمی آورد. بعد از تزریق فیلر خط خنده نواحی مربوطه معمولا دچار قرمزی و التهاب می شود که طی یک الی دو روز بر طرف می شود. فیلر خط خنده روشی بسیار کارآمد و سریع برای رفع خط لبخند و چین و چروک می باشد. انجام آن نهایتا یک ساعت زمان می برد، نیازی به بیهوشی ندارد و یک نوع روش غیر تهاجمی می باشد.

فیلر خط خنده هنگامی عوارض شدیدی در پی دارد که مواد پر کننده نامناسبی برای انجام آن به کار رود. این عوارض می تواند مشکلات بسیاری در پوست ایجاد کند بنابراین انتخاب کلینیکی معتبر و مجهز برای انجام خدمات حساس پوستی همچون تزریق فیلر خط خنده و تزریق فیلر بینی حائز اهمیت است.

توصیه های قبل و بعد از تزریق فیلر خط خنده

مراقبت های بعد از تزریق ژل و همچنین قبل از تزریق ژل برای هر ناحیه ای که مد نظر دارید رعایت یک سری موارد برای عدم بروز مشکل در روند درمان و تاثیر حداکثری ضروری می باشد. از جمله توصیه های قبل از تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون
 • عدم استفاده از مواد آرایشی روی صورت
 • به مدت یک هفته قبل از انجام فیلر از مصرف دخانیات خودداری کنید.
 • تمامی اطلاعات پزشکی خود اعم از حساسیت دارویی یا آلرژی را به طور دقیق به متخصص انتقال دهید.

مراقبت های بعد از فیلر خط خنده نیز شامل نکات زیر می باشند:

 • برای رفع التهاب از کمپرس یخ استفاده شود.
 • از ماساژ دادن نواحی که فیلر تزریق شده خودداری شود.
 • از مواد آرایشی تا 24 ساعت بعد از انجام فیلر استفاده نشود.
 • از ورزش های سنگین به مدت یک هفته پرهیز شود.

انجام خدمات جوانسازی پوست و مو با توجه به حساسیتی که این نواحی دارند انتخاب کلینیکی معتبر را ایجاب می کند. تمامی اشخاصی که خواهان انجام این نوع خدمات هستند در وهله ی اول با شناسایی یک کلینیک مجهز باید اقدام به گرفتن مشاوره از متخصص پوست کنند.

کلینیک آریانا با سابقه درخشان و کادری مجرب و با تجربه، ارائه دهنده خدمات مشاوره، انجام فیلر خط خنده و دیگر خدمات جوانسازی پوست و مو می باشد و با استفاده از مجهزترین امکانات و وسایل بهترین نتیجه ی ممکن را در هر روش جوانسازی برای متقاضیان به ارمغان می آورد.

 • خط خنده چیست؟
 • نکات مهم و کلیدی تزریق فیلر خط خنده شامل چه مواردی است؟
 • ماندگاری فیلر خط خنده چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

تزریق فیلر خط خنده   

Call Now Button