هایفوتراپی صورت چگونه باعث جوانی پوست می‌شود؟

هایفوتراپی صورت یکی از بهترین روش‌ها برای محافظت از زیبایی و جوانی پوست است. اکثر انسان ها به صورت ذاتی به زیبایی علاقه مند هستند و همواره دنبال راهکارهایی برای جوانسازی و جلوگیری از پیری هستند.

کهولت و افزایش سن، طبیعی ترین  و قابل پیش بینی ترین روندی است که و برای هر شخصی رخ می دهد، به مرور زمان پوست طراوت اولیه خود را از دست می دهد و به اصطلاح چین و چروک پدیدار می‌شود.

هایفو یا هایفوتراپی  (HIFU) یکی از روش های جوانسازی پوست است که برای نخستین بار در سال 2008 برای جوان سازی  مورد استفاده قرار گرفت. HIFU مخفف واژه ی انگلیسی High- Intensity Focused Ultrasound به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است. گفتنی است این روش همانند لیفتینگ پوست عمل می کند و می تواند جایگزین خوبی برای آن باشد.

اما هایفوتراپی به چه صورت عمل می کند؟

هایفوتراپی با استفاده از امواج فراصوت (همان امواج مورد استفاده در سونوگرافی) به صورت متمرکز به لایه های خاصی از پوست انرژی وارد کرده و باعث تحریک کلاژن های پوست می شود‌. بلا افزایش کلاژن، پوست سفت تر، صاف تر و بدون چین و چروک می شود. به لایه های بالایی و زیرین آسیبی وارد نمی‌شود و ماهیچه ها، اعصاب و سلول های پوست دست نخورده باقی می ماند؛ چراکه امواج فراصوت تنها بروی لایه ی خاصی از پوست متمرکز می شود. هایفوتراپی صورت یکی روش غیرتهاجمی است و نیازی به برش پوست و تزریق نیست، در مقابل روش هایی چون لیفتینگ که روشی تهاجمی است هیچگونه عوارضی در پی نخواهد داشت.

کاربرد هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی صورت برروی چهره و پوست اثراتی برجای خواهد گذاشت که به مهمترین آنها اشاره می شود:

 • رفع افتادگی پلک
 • درمان چین و چروک
 • رفع تیرگی دور چشم
 • لیفت گونه
 • لیفت چانه
 • رفع خط خنده
 • رفع خط اخم
 • لیفت گردن
 • لیفت ابرو
 • لیفت پیشانی
 • درمان منافذ باز پوست
 • لیفت شکم
 • لیفت پهلو
 • لیفت فک

چه کسانی می توانند از هایفوتراپی صورت استفاده نمایند؟

به صورت کلی این روش درمانی مناسب سنین شروع پیری و بروز چین و چروک، یعنی افراد بین ۳۰ تا ۷۵ سال است.

هدف اصلی هایفوتراپی صورت، کاهش روند پیری است و متقاضیان جوان، پاسخ بهتری از این روش دریافت می کنند. متقاضیان بالای ۲۵ سال با استفاده از این روش درمانی می توانند از روند پیری خود پیشگیری کنند. افراد مسن تر که پوست آنها شل و افتاده شده است، نمی توانند از این روش نتیجه ی دلخواهی بگیرند و نیاز به روش های تکمیلی نظیر لیفت صورت دارند.

محل های مناسب هایفوتراپی، صورت، ابرو، نواحی پایین صورت، غبغب گردن و دکلته می باشد و توجه کنید که نباید در ناحیه های مورد هدف زخم، عفونت، آکنه های کیستی و ایمپلنت های فلزی باشد.

هایفوتراپی صورت

مراحل هایفوتراپی:

پیش از انجام هایفوتراپی صورت نیاز به آمادگی خاصی نیست و تنها باید اگر از لوازم آرایشی یا محصولات مراقبتی پوست استفاده کرده اید می بایست پاکسازی شود سپس پزشک یا تکنسین ، محل هدف را تمیز  می نماید و ممکن است از بی حسی موضعی نیز استفاده شود، سپس از ژل مخصوص (مانند لوپریکانت استفاده شده در سونوگرافی) استفاده می‌شود، دستگاه بر روی پوست قرار می گیرد و پزشک باید امواج فراصوت را تنظیم نماید، این امواج از طریق پالس های کوتاهی به محل می رسد. طول زمان هر جلسه درمانی بین ۳۰ الی ۹۰ دقیقه می باشد. ممکن است در حین ارسال فراصوت پوست، حس سوزن سوزنی در پوست ایجاد شود یا احساس گرما خفیفی کنید که جای نگرانی ندارد و با داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک بهبود می یابد.

مزایا و عوارض هایفوتراپی صورت

افراد می توانند طی۱ تا ۳ جلسه نتیجه دلخواه خود را دریافت کنند.

ماندگاری هایفوتراپی صورت حدود ۱ الی ۲ سال است.

زمان جلسات  درمانی کوتاه است، حدود ۳۰ الی ۹۰ دقیقه است.

روشی آسان و راحتی است و نیازی به گذراندن دوران نقاهت ندارد.

این روش کاملا غیر تهاجمی است.

هیچگونه درد و خونریزی ندارد.

مراحل و هزینه هایفوتراپی صورت

همان طور که گفتیم این روش درمانی، امن است اما اگر توسط پزشک و متخصص مجربی انجام نشود می تواند، خسارت هایی را به همراه داشته باشد. هایفوتراپی طی چند جلسه و بسته به نظر مشاور و متخصص پوست تعیین می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی معتبر و دریافت مشاوره تخصصی پوست تعداد جلسات را تنظیم کنید. همچنین به نسبت تعداد جلسات مورد نیاز جهت هایفوتراپی هزینه هایفوتراپی صورت را برآورد کنید.

پس از درمان ممکن است در ناحیه مورد هدف قرمزی، تورم، احساس درد و سوزن سوزنی داشته باشید و در موارد بسیار کم، بی حسی موقت که از عوارض جانبی درمان است و پس از چند روز بر طرف می گردد.

Call Now Button