هایفوتراپی پوست چیست و چه مزایایی دارد؟

با گذر زمان و افزایش سن، پیری اتفاقی طبیعی است. با این اتفاق به مرور زمان پوست کیفیت جوانی خود را از دست می دهد و چین چروک به سراغ افراد می آید. مردم به دنبال جوانسازی پوست هستند که این روش روز به روز پیشرفته تر می گردد. اینجاست که لازم است بدانید هایفوتراپی چیست؟ روش هایفوتراپی پوست صورت برای درمان شل شدن و افتادگی پوست به کار می رود. هایفوتراپی برای لیفت صورت و ابرو روشی ایمن بوده و باعث کشیده شدن و بالا رفتن و محکم شدن ناحیه شل و افتاده می شود. نحوه درمان لایه ای است که در روش جراحی لیفت صورت آن را جابجا کرده و صورت را لیفت می کنند. این روش برای کسانی که آمادگی جراحی ندارند جایگزین خوبی می تواند باشد.

هایفو یاhifu  به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا می باشد. این روش یکی از روش های جدیدی است که امروزه مورد توجه قرار گرفته است. در این روش هایفوتراپی امواج به صورت متمرکز به لایه ی خاصی از پوست انرژی وارد کرده و باعث تحریک رشته های کلاژن می شوند. کلاژن وظیفه ی استحکام بافت های بدن از جمله پوست را دارند. کلاژن باعث سفت تر شدن و از بین رفتن چین و چروک می گردد.

نحوه انجام هایفوتراپی

در مرحله اول یک ژل مخصوص امواج مافوق صورت برروی پوستی که تمیز شده باشد سپس یک دسته مخصوص برای تاباندن انرژی مافوق صورت به زیر پوست فرد کمک گرفته خواهدشد. هر جلسه شامل60 تا 90 دقیقه بوده و این روش هیچ دردی ندارد ولی ممکن است برای بیمار کمی گرما و خارش ایجاد کند.

هایفوتراپی برای کسانی که بالای 30 سال سن دارند که سفتی پوست آن ها معمولی بوده و پوست بیش از حد شل و افتاده داشته نیست معمولا برای نتیجه بهتر به چند درمان همزمان لازم دارند. در کناری که کسانی که دارای عفونت و آکنه یا ایمپلنت های فلزی هستند نیز تحت درمان قرار نخواهند گرفت. برای نتیجه بهتر باید هایفوتراپی را به مدت 4 تا 6 بار انجام دهد که بین هرجلسه 3 تا 4 ماه فاصله باید داد.

اولین اقدام برای هایفوتراپی چیست؟ ابتدا باید یک پزشک ماهر و مناسب پیدا کرد. اگر بیمار داروی خاصی را مصرف کرده یا واکنش آلرژیک به یک دارو دارد باید پزشک را در جریان بگذارد. اگر قبل از هایفو، ژل یا فیلر انجام شده است پزشک در جریان این اقدام قرار گیرد. استحمام با آب گرم یک روز قبل از هایفو الزامی می باشد.

موارد استفاده از هایفوتراپی پوست

  • درمان افتادگی پلک
  • رفع چین و چروک اطراف چشم با هایفو
  • رفع تیرگی وسیاهی دور چشم
  • لیفت گونه-چانه- ابرو-گردن و صورت
  • درمان منافذ باز پوست

هایفوتراپی چیست؟ این روش جایگزین جراحی بوده و فواید زیادی دارد که بدون جراحی صورت را صاف می کند. اما مانند هر روشی عوارضی برای مراجع خواهد داشت:

  • خونریزی
  • عفونت
  • لخته های خونی
  • ریزش مو

مراقبت های بعد از هایفوتراپی پوست چیست؟

زمانی که هایفوتراپی پوست انجام شد با دستمال ژل های باقی مانده را پاک کنید و بعد از آن صورت خود را با آب خنک بشویید. بطور کلی روش های متنوعی برای مراقبت پوستی و فیشیال وجود دارد بطور مثال استفاده از روش پاکسازی و پلینگ می تواند روش مکملی جهت جوانتر و زیباتر ساختن پوست باشد.

بیماران تا مدتی پس از هایفوتراپی، نباید از آب گرم برای شستن ناحیه درمان استفاده کنند.

استفاده از کرم های ضد آفتاب لازم می باشد.

تا مدتی از فعالیت های که باعث تعریق زیاد صورت گردد خودداری شود.

اگر پس از هایفوتراپی پوستتان کمی قرمز شد طبیعی بوده و پس از مدتی از بین می رود.

مزایای روش هایفوتراپی

رعایت مراقبت های خاص پس از انجام هایفوتراپی پوست الزامی نمی باشد. نتیجه آن کاملا طبیعی بوده و به سطح پوست آسیبی نمی زند روشی غیر تهاجمی می باشد و ایمن می باشد. روش هایفوتراپی ماندگار بوده و باعث خونریزی در بیمار نمی شود.این روش نیازی به بستری شدن ندارند. افراد باردار و کسانی که دارای بیماری خاصی چون دیابت، صرع هستند و یا تبخال فعال دارند نباید تحت هایفوتراپی پوست قرار بگیرند. بهترین دستگاه برای انجام هایفوتراپی، دابلو می باشد که امواج مافوق صوت را از طریق پروپ های مخصوص پوست به لایه های عمیق پوست می رساند. پس از انجام هایفوتراپی نتیجه نهایی 2 تا 3 ماه پس از انجام هایفوتراپی مشخص می گردد. ماندگاری آن طولانی مدت بوده و لازم است بین 3 تا 12 ماه درمان تکرار گردد تا نتیجه بهتر به همراه ورزش و اصول تغذیه دیده شود.

Call Now Button