کلینیک پوست و مو آریانا، راز زیبایی شماست.

لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن با دستگاه دایود صددرصد تضمینی

امروزه، لیزر موهای زائد بدن با دستگاه دایود، یکی از پر طرفدارترین راه ­ها برای از بین موهای زائد محسوب می­ شود. روش های دیگر از بین بردن موهای زائد، اغلب وقت­گیر و گاها دردناک هستند و بعد از مدتی باعث تیره شدن پوست آن ناحیه می­ شوند. همچنین خیلی زود دوباره موها رشد می­ کنند. استفاده از لیزر موهای زائد سبب می­ شود که از تمامی این مشکلات خلاص شوید. لیزر، با اتر گذاشتن بر فولیکول­ های مو و از بین بردن ملانین در آن، موجب سوختن رشه مو، و در نتیجه از بین رفتن نسبتا دائمی آن­ها می­ شود. حدود 80 تا 90 درصد موهای زائد بدن از بین خواهند رفت. مقدار باقی مانده هم بسیار کم، کرکی و نازک هستند که اصلا مشکلی ایجاد نمی­ کنند. دستگاه­های مختلفی برای انجام لیزر وجود دارد، که یکی از پرکاربردترین و نتیجه بخش­ترین آن، دستگاه دایود می ­باشد.

ویژگی­ های دستگاه لیزر دایود

لیزر موهای زائد بدن با دستگاه دایود، بسیار تاثیرگذار است و به خوبی می ­تواند موها را از بین ببرد. دستگاه­ های مختلف قدرت و طول موج­ های متفاوتی دارند. دستگاه دایود، طول موج 800 تا 810 نانومتر دارد که برای نتیجه مطلوب گرفتن، بسیار خوب است. اشعه این لیزر، فقط بر فولیکول ­های مو تاثیر می­ گذارد و هیچگونه آسیبی به بافت­ های اطراف آن نمی­ زند. در واقع، یکی از موثرترین نورها در از بین بردن موهای زائد، همچنین لیزر موی مردانه و خط ریش، نور قرمز مطلق می ­باشد، که دستگاه دایود، این نور را دارا می­ باشد و با تاباندن آن به ریشه موها، موجب از بین رفتنشان می­ شود.. یکی از ویژگی ­های منحصر به فرد لیزر موهای زائد بدن با دستگاه دایود، این است که، نیازی به عبور چندباره لیزر از یک قسمت نیست، و در نتیجه مدت زمان درمان کوتاه­تر خواهد بود.

مزایای لیزر موهای زائد بدن با دستگاه دایود

یکی از مهم­ترین مزایایی که دارد، عملکرد سریع دستگاه دایود می­باشد. به این صورت که در مدت زمان کوتاهی، ناحیه وسیعی را هدف قرار می ­دهد. بنابراین، هم برای نقاط وسیع ­تر بسیار کاربردی­ تر می ­باشد و هم مدت زمان هر جلسه درمان بسیار کوتاه خواهد بود. مزیت دیگری که دستگاه دایود دارد این است که، به دلیل داشتن طول موج طولانی، برای افراد با پوست تیره، بسیار مناسب و نتیجه بخش می­ باشد. یکی از مواردی که همیشه موجب ترس افراد می­ شود، داشتن درد لیزر است. اما باید بدانند که لیزر موهای زائد بدن با دستگاه دایود، هیچگونه دردی ندارد، فقط در بعضی نقاط که حساسیت بالاست، ممکن است مقداری احساس سوزش کنند که کاملا قابل تحمل است. داشتن دستگاه خنک کننده و خنک کردن سطح به صورت مناسب که بسیار در کاهش درد موثر است، نیز، از مزیت­ های مهم دیگر دستگاه دایود محسوب می­ شود. این دستگاه برای تمام طیف رنگ پوستی مناسب است و عوارض خاص و جدی ندارد. تنها ممکن است، بعد از انجام لیزر، سطح پوست کمی قرمز و ملتهب شود که بعد از زمان کمی کاملا از بین می ­رود و خوب می­ شود.

آیا لیزر موهای زائد بدن با دستگاه دایود، می­تواند منجر به نازایی شود؟

تا به امروز، هیچگونه تحقیق علمی اثبات نکرده است که لیزر موهای زائد بدن می ­تواند منجر به نازائی  شود. زیرا اشعه و نور دستگاه­ ها اصلا به عمق پوست و بافت­هایش نفوذ نمی­ کنند و فقط به صورت کنترل شده بر فولیکول­ های مو اثر می ­گذارند. بنابراین، در این مورد جای هیچ نگرانی نیست، و  افراد با خیال راحت می ­توانند لیزر را انجام دهند.

چه نواحی از بدن را توسط دستگاه دایود می­ توان لیزر نمود؟

دستگاه دایود، جز دستگاه­ هایی به حساب آید که برای لیزر موهای زاید تمام نواحی بدن از جمله، دست، پا، زیر بغل، سینه، کمر، بیکینی، سر و صورت، پشت گردن کاربرد و نتیجه اثربخش دارد. از این بابت هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و افراد هر ناحیه از بدن را که بخواهند می­ توانند توسط دستگاه دایود لیزر کنند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد بدن

تعداد جلسات لیزر موهای زائد بدن با دستگاه دایود، کاملا به نوع پوست و مو افراد، به رنگ پوست و مو، ضخامت مو، سن، جنسیت، ناحیه درمان، و سطح هورمون بستگی دارد. اما به طور کلی، لیزر، بین 6 تا 10 جلسه صورت می ­گیرد. که با توجه به موارد گفته شده می ­تواند کمتر و یا بیشتر شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید