کربوکسی تراپی صورت چیست؟

در سراسر جهان، کربوکسی تراپی صورت ، به عنوان اصلی ترین درمان جوان سازی پوست شناخته می شود. این درمان، روش ایمن و ملایمی است که از نظر بالینی برای جوان سازی، بازیابی و ترمیم مجدد پوست و درمان پوست شل (به دلیل پیری یا بعد از بارداری)، چربی مقاوم و علائم کشیدگی پوست اثبات شده است. برخی از پزشکان همچنین از کربوکسی تراپی برای درمان اختلال نعوظ، آرتروز حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده کرده اند.

اثرات کربوکسی تراپی بر صورت

  • رسوبات چربی پوست را کاهش می دهد
  • نشانه­ هایی که به دلیل کشیدگی پوست ایجاد می شود را محو می کند
  • ناحیه کانتور چشم را روشن و محکم می کند
  • پوست شل را سفت می کند
  • نارسایی وریدی و واریس و رگ های عنکبوتی شکل را بهبود می بخشد
  • زخم ها و جای زخم ها را درمان می کند

نحوه انجام کربوکسی تراپی صورت

مشخصات روش بر اساس بخشی از بدن که تحت درمان است، متفاوت خواهد بود. مکانیزم روش کربوکسی، اکثراً یکسان است. به این صورت که مخزن گاز دی اکسیدکربن با لوله پلاستیکی، به تنظیم کننده جریان، متصل می شود. پزشک، میزان دبی گاز از مخزن را با دقت تنظیم می کند. این گاز از طریق تنظیم کننده جریان، به لوله استریلی منتقل می شود که در انتها فیلتر دارد. فیلتر قبل از رسیدن به بدن، هرگونه ناخالصی را جمع می کند. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک از فیلتر عبور می کند. پزشک گاز را از طریق سوزن زیر پوست تزریق می کند.  این درمان به صورت تزریق مقادیر کمی دی اکسید کربن (CO2) در زیر پوست برای تجزیه رسوبات چربی و تحریک تولید کلاژن انجام می شود. در کربوکسی تراپی، CO2 دقیقاً در زیر سطح پوست تزریق می شود. بدن، این فرایند درمان را به صورت کمبود اکسیژن دریافت می کند و با تأمین اکسیژن و مواد مغذی به ناحیه تحت درمان، در واقع واکنش نشان می دهد و گردش خون را بهبود می بخشد و در نتیجه سلول ترمیم می شود. جالب است بدانید که کربوکسی تراپی صورت غلظت اکسیژن در بدن را افزایش داده و باعث بهبود ورم در منطقه مورد نظر می شود.

کربوکسی تراپی صورت تقریباً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از قرار دادن سوزن روی محل تزریق، از کرم بی حس کننده استفاده می کنند. با وجود اینکه درد کمی دارد، به گزارش برخی از افراد، مدت کوتاهی پس از آن، احساس عجیبی در آنها ایجاد می کند. در رابطه با تاثیرات پوستی این درمان که باعث کاهش خطوط ریز، چین و چروک و نشانه های کشش پوستی می شود، افزایش جریان خون باعث تحریک کلاژن می شود که در نتیجه نرم شدن چین و چروک ها و کاهش تیرگی زیر چشم را موجب می شود. قیمت این روش، ممکن است با توجه به اندازه منطقه ای که توسط کربوکسی  تراپی درمان می شود؛ متفاوت باشد. بعضی از افراد بین ۷ تا ۱۰ جلسه نیاز دارند. معمولا یک جلسه این درمان، بین پانزده دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. بعد از کربوکسی تراپی صورت ، می توانید بلافاصله به روال عادی خود برگردید. از کربوکسی تراپی می توان علاوه بر صورت، بر روی پلک ها، گردن، معده، بازوها، پاها و باسن استفاده کرد.

عوارض جانبی کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی صورت یک روش نسبتاً بی خطر است و تقریباً هیچ عارضه ای ندارد. در کربوکسی تراپی، افراد ممکن است در محل تزریق، به ویژه در بازوها و پاها، کبودی داشته باشند اما ظاهرا در ناحیه صورت اتفاقی نمی افتد. این کبودی باید ظرف یک هفته برطرف شود. البته افرادی که از روش استفاده می کنند باید بدانند که تا ۲۴ ساعت شنا و حمام در وان را انجام ندهند.

Call Now Button