تزریق ژل لب

امروزه از تزریق ژل برای جوانسازی پوست و محو کردن خطوط صورت استفاده می شود. این روش کاربرد های دیگری همچون فرم دهی و برجسته کردن لب را دارد که افراد با این روش می توانند نقایص مادر زادی خود را برطرف کنند. تزریق ژل لب برای افرادی که از فرم و حالت لب‌ های خود رضایت ندارند‌؛ یکی از بهترین روش های اصلاح فرم لب است.با وجود اینکه تزریق ژل یک روش غیرتهاجمی است اما اگر در کلینیک های غیر معتبر انجام شود، با عوارضی جبران ناپذیر همراه خواهد بود.

[lwptoc]

تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یکی دیگر از راه های فرم دهی به لب است که از اسید هیالورونیک ساخته شده است. در این روش به دلیل وجود طبیعی این اسید در بدن عوارض کم تری به همراه دارد. این روش به دلیل استفاده از کرم بی حس کننده و لیدوکائین موجود در سرنگ درد بسیار کمی به همراه دارد.

مدت ماندگاری

معمولا ماندگاری ژل لب 4 تا 12 ماه است که بعد از آن به طور طبیعی جذب می شود و افراد برای ترمیم باید اقدام کنند. یکی از مزیت های این روش این است که در صورت ناراضی بودن از فرم لب بعد از تزریق، با تزریق یک آنزیم این ماده از بین می رود. مواد تشکیل دهنده هر ژل و نوع اثرگذاری آن تعیین کننده ماندگاری آن است.

عوامل موثر در ماندگاری ژل

سن متقاضی تزریق ژل به لب، شکل کنونی لب و هدف نهایی از تزریق از موارد موثر در مدت ماندگاری ژل هستند. دیگر عوامل موثر در ماندگاری ژل عبارت هستند از: برند ژل، میزان حجم‌ دهی به لب، متابولیسم بدن و شرایط فیزیولوژیک پوست.

ترمیم ژل لب

بعد از گذراندن دوره اول تزریق ژل، مشاوران زمان مناسب برای ترمیم ژل لب را به شما اطلاع می دهند. ترمیم ژل به این دلیل است که این روش یک عمل دائمی نیست و هنگامی که هنوز یک چهارم از ژل قبلی بر روی لب باقی مانده باشد؛ تزریق مجدد موثر است. یکی از مهم ترین مزایای تزریق مجدد ژل، کاهش واکنش بدن و جذب ژل است که در مرحله دوم حساسیت بدن به اسید هیالورونیک کاهش می یابد.

در آریانا بخوانید: بوتاکس لب

عوارض تزریق ژل لب

اولین قدم برای تزریق ژل بدون هیچگونه عارضه، مراجعه به کلینیک های زیبایی معتبر است. کلینیک های معتبر با داشتن پزشکان مجرب و با مهارت کافی از بروز عوارض جبران ناپذیر جلوگیری می کنند. یکی از نادر ترین عوارض ژل لب که احتمال بروز آن فقط به علت بی تجربه بودن پزشکان رخ می دهد، انسداد عروقی است. این عارضه به علت مسدود شدن عروق خونی توسط ژل تزریق شده رخ می دهد که در صورت نرسیدن خون به بافت‌ های لب، بخشی از لب از بین می ‌رود. از دیگر عوارض قابل درمان می توان به خونریزی از محل‌ های تزریق، تورم و کبودی و قرمزی، زخم یا سفت شدن لب، فعال‌ سازی مجدد زخم‌ یا تبخال، عدم تقارن لب یا برآمدگی ، حساسیت در محل تزریق و عفونت اشاره کرد.

آریانا

هزینه تزریق ژل لب

هزینه تزریق ژل به عوامل مختلفی مانند: نوع پزشک، هزینه ‌های مربوط به کلینیک، جنس و برند ژل و میزان حجم تزریق شده بستگی دارد. با توجه به اینکه هزینه تزریق ژل در کلینیک های مختلف، متفاوت است اما انجام دادن این عمل در سالن های آرایشی یا کلینیک های غیر معتبر و ارزان موجب بروز عفونت، پس زدن ژل توسط بدن و دیگر عوارض خطرناک می شود.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

 • کاهش میزان تورم با استفاده از کمپرس یخ
 • پرهیز از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی
 • پرهیز از انجام دادن فعالیت های ورزشی سنگین
 • تمیز و خشک نگه داشتن محل تزریق ژل به دلیل جلوگیری از عفونت
 • پرهیز از مصرف وسایل آرایشی، شیو کردن یا لیزر کردن بعد از تزریق
 • درمان کبودی و التهاب پس از تزریق ژل با استفاده از کرم عصاره گل همیشه بهار
 • اجتناب از اسکی، برف بازی، پاتیناژ و شنا در آب سرد به دلیل جلوگیری از تشدید عوارض
 • استفاده از ویتامین D و داروهای ضد انعقاد خون به دلیل کاهش خونرسانی بعد از تزریق
 • جلوگیری از التهابات و تحریکات پوستی با استفاده از شوینده های ملایم مخصوص پوست
 • اجتناب از آفتاب گرفتن، سونا، سولاریوم، جکوزی و حمام به دلیل تحریک قرمزی، تورم وکبودی
 • خودداری از خوابیدن روی صورت بعد از تزریق به علت فشار به نواحی تزریق و کاهش کیفیت درمان

کلام آخر

استفاده از این روش، ایمن و موثر و بدون عارضه برای جوانسازی پوست است. این روش به دلایل مختلفی همچون نیاز نداشتن به بیهوشی، هزینه آن و دوره ی کم نقاهت طرفداران زیادی دارد. مراقبت بعد از تزریق ژل از اهمیت بالایی در ماندگاری و جلوگیری از عوارض برخوردار است. از دیگر عوامل موثر در نتیجه ی تزریق، مهارت و تجربه پزشک است. بهترین راه برای بهره وری از روش های زیبایی، مراجعه به کلینیک های معتبر با پزشکان مجرب است.

 1. تزریق ژل لب چیست؟
 2. مدت ماندگاری ژل لب چقدر است؟
 3. عوامل موثر در ماندگاری ژل چیست؟
 4. مزایای ترمیم ژل لب چیست؟
 5. هزینه تزریق ژل به چه عواملی بستگی دارد؟

کلینیک آریانا

Call Now Button