کاشت ابرو طبیعی بهترین روش زیبایی دائمی

کاشت ابرو طبیعی این روزها مورد توجه خیلی از جوان ها و افراد میانسال است. هدف از انجام این کاشت، افزایش تراکم ابروهایی است که بسیار نازک شده اند یا ممکن است کاملا از بین بروند. بنابراین این روش به زیباسازی صورت شما و فرم گرفتن هرچه بهتر ابروهای شما کمک می کند. ابروها گاهی به دلایل مختلف، نازک و یا کوتاه می شود. بنابراین بهترین راه برای این که احیا شوند و جذابیت خودشان را داشته باشند، همین فرایند کاشت ابرو طبیعی است.

به چه دلایلی کاشت ابرو توصیه می شود؟ به دلیل اپیلاسیون، زخم شدن یا در طول گذشت سال ها، برای بازگرداندن تراکم اولیه ابرو و آن شادابی گذشته، انجام کاشت ابرو گاهی ضروری است. البته این ضرورت کاملا به خودتان بستگی دارد. ممکن است شما نخواهید در ابرویتان تغییری ایجاد کنید و کم پشت بودنش برایتان اهمیتی ندارد.

نحوه کاشت ابرو

تکنیکی که در کاشت طبیعی ابرو استفاده می شود، استخراج واحد فولیکولی یا FUE است. معمولا از گردن این استخراج صورت می گیرد. به این صورت که در کاشت ابرو طبیعی فولیکول هایی که از نظر تعداد مو در هر فولیکول و ساختار آنها شباهت زیادی به ابروها دارند، از ناحیه گردن برداشته می شوند و به جای ابرو گذاشته می شوند. زمانی که دارند ابروها را می کارند، باید این کار را از جهت رویش طبیعی  ابروها و باز شدن کانال های مو که همان سوراخ های کوچک هستند، انجام دهند. در نهایت، رویش مو به صورت طبیعی و با دوام اتفاق می افتد.

نکته ی قابل توجه این است که شما می توانید بعد از انجام این کاشت، به زندگی خود مشغول شوید و هیچ استراحتی ندارد. تنها موردی که باید حتما رعایت کنید این است که از روز انجام کاشت ابرو طبیعی تا ۱۰ روز، از ابروهایتان در برابر آفتاب محافظت کنید و عینک بزنید.

مراحل انجام کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو  به صورت طبیعی در چهار مرحله خاص و ساده انجام می شود که به صورت زیر خلاصه می شود:

مرحله اول: معاینه بالینی: پزشک مورد نظر، ابرو را بررسی می کند و تعداد فولیکول های مورد نیاز برای پیوند را تعیین می کند. در موارد طبیعی، بسته به شرایط فرد، تعداد فولیکول ها از 50 تا 350 دانه است. وی سپس ناحیه ای که می خواهد فولیکول ها را از آنجا بردارد، بررسی کرده و نوع فولیکول هایی که پیوند می شوند را تعیین می کند.

مرحله دوم: انجام آزمایشات لازم: در این مرحله، آزمایش خون برای شناسایی سطح قند خون انجام می شود. علاوه بر آزمایشات پوستی برای بررسی اینکه آیا چیزی مانع روند پیوند ابرو طبیعی است یا خیر.

مرحله سوم: برداشتن فولیکول ها: در این مرحله از کاشت ابرو طبیعی، بخشی از ناحیه موردنظر تراشیده می شود تا روند برداشت آسان شود. سپس فولیکول ها را خارج می کنند.

مرحله چهارم: پیوند ابرو: پزشک با استفاده از قلم های Choi ، فولیکول ها را کاشته و در حالیکه کانال ها باز شده، همزمان با یک کلیک فولیکول ها کاشته می شوند. فولیکول ها در عمق و زاویه خاصی کاشته می شوند که متناسب با فرم ابروهای طبیعی است.

چرا کاشت ابرو طبیعی انجام می دهیم؟

دلایل مختلفی برای انجام کاشت ابرو طبیعی می تواند وجود داشته باشد که به شرح زیر است:

بعضی از زنان به صورت بی رویه ابروهای خودشان تمییز می کنند و به داخل ابرو وارد می شوند. برای جلوگیری از اتفاق افتادن این امر و خالی نشدن ابروها، اقدام به کاشت ابرو می کنند.

اگر زخمی در قسمت ابرو و کمی بالاتر از آن به وجود آمده است، برای پوشاندن جای زخم، از روش کاشت ابرو طبیعی استفاده می کنند که به جراحی هم نیاز ندارد.

بعضی از افراد خالکوبی هایی انجام دادند و بعد از مدتی نمی خواهند دیده شود. یکی از راه ها برای پنهان کردن این خالکوبی، کاشت ابرو به صورت طبیعی است.

یکی از دیگر از دلایل این کاشت، تریکوتیلومانیا است. تریکوتیلومانیا یک حالت عصبی است که شامل پاره شدن اجباری موهای ابرو می شود. به طوریکه آنها دیگر رشد نخواهند کرد. در این مواقع، فرد سعی می کند با کاشت موها ابرو، آنها را دوباره تجدید کند.

در برخی از موارد هم به دلایلی مانند نگرانی، استرس، یائسگی در زنان وجود دارد که می تواند باعث ریختن موهای ابرو باشد که بیشتر ریشه عصبی دارد که با کاشت ابرو به صورت طبیعی، جبران می شود.

 

Call Now Button