لیفت بینی با نخ و اثرات آن بر چهره

‌امروزه  لیفت بینی با نخ اثرات بسیار مثبتی بر روی چهره می گذارد به نوعی که می تواند جایگزین مناسبی برای عمل‌های جراحی پرخطر و هزینه بر باشد. برای تغییر شکل ظاهر بینی، روش‌های متعددی وجود دارد. در گذشته افراد برای تغییر ظاهر بینی خود، حتما می‌بایست از عمل و جراحی بینی استفاده می‌کردند. اما امروزه، روش‌های نوین‌تر و غیر تهاجمی برای اینکار به وجود آمده است که نیازی به جراحی ندارد. یکی  از این روش‌ها که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، لیفت بینی است. این روش، برای رفع قوز بینی یا افتادگی نوک بینی، بدون اینکه بخواهد ظاهر طبیعی بینی از بین برود و یا دستکاری شود، بسیار مناسب است. به همین دلیل، لیفت بینی و اثرات مثبت آن بر چهره بسیار زیاد است و می‌تواند تناسب بین بینی و سایر اعضای صورت را برقرار کند. برخلاف عمل بینی، که نیاز به شکستن و برش دادن بینی دارد، در روش لیفت بینی با نخ هیچگونه شکستگی رخ نمی‌دهد چرا که توسط  نخ‌های مخصوصی انجام می‌شود.

روش انجام لیفت بینی با نخ

لیفت بینی، توسط نخ‌های مخصوصی انجام می‌شود که کاملا جذبی می‌باشند. این نخ‌ها که با نام تجاری PDO شناخته می‌شوند، همان نخ بخیه می‌باشند. ضخامت نخ‌ها بسیار کم و نازک است، که آن‌ها را در قسمت‌های مختلف بینی، که دارای بافت نرم است، برحسب تشخیص پزشک قرار می‌دهند، و بعد از مدتی، حدود 6 ماه تا یک سال، کاملا جذب بدن می‌شوند. پزشک متخصص، با استفاده از این نخ‌ها، فرم موردنظر را به بینی بیمار می‌دهد. برای این کار از حدود 4 تا 8 نخ استفاده می‌کند، که در بعضی موارد، ممکن است تعداد نخ‌ها افزایش پیدا کند. لیفت بینی با نخ، نیازی به بیهوشی ندارد و در صورت لزوم، متخصص از بی‌حسی موضعی برای بیمار خود استفاده می‌کند. به طور کلی، زمان انجام لیفت بینی، حدود 30 دقیقه است و در این زمان بیمار درد غیرقابل تحملی را تجربه نخواهد کرد.

مزیت‌های لیفت بینی با نخ

یکی از مزیت‌هایی که لیفت بینی با نخ دارد آن است که، جراحی انجام نمی‌شود، در نتیجه عوارض خاص و  دوره نقاهت طولانی ندارد. همچنین، در صورتی که بیمار از شکل و ظاهر جدید بینی خود راضی نباشد، پزشک متخصص می‌تواند آن را به فرم اولیه برگرداند، در صورتی که اگر فرد جراحی بینی انجام دهد، چنین امکانی برایش وجود نخواهد داشت، مگر اینکه جراحی ترمیمی انجام داده که باز هم بع فرم سابق باز نمی گردد. زمان انجام لیفت بینی بسیار کوتاه است و در کل  بین 15 تا 30 دقیقه زمان می‌برد و بعد از این مدت کوتاه، فرد می‌تواند به بینی دلخواه خود برسد، بدون اینکه دردسر‌های عمل بینی را تجربه کند. همچنین حتی می توان با استفاده از انواع روش‌های لیفت صورت فرم هرکدام از اعضای چهره را به حالت دلخواه درآورد.

حفظ فرم طبیعی بینی، یکی دیگر از مزیت‌های لیفت بینی با نخ است. بنابراین این روش بسیار مناسب افرادی خواهد بود که می‌خواهند نقص‌های کوچکی را در بینی خود  از بین ببرند، بدون اینکه فرم طبیعی بینی را از دست بدهند. در کنار تمام مزایای ذکر شده، یکی از اثراتی که لیفت بینی بر چهره می‌گذارد، جوانسازی پوست است. زمانی که نخ‌ها در بینی قرار می‌گیرند، بعد از مدتی، باعث کلاژن‌سازی می‌شوند، که این کلاژن‌ها در جوانسازی پوست بسیار تاثیرگذارند. به طور کلی، لیفت بینی با نخ  اثرات مثبت بسیاری بر چهره دارد. این در حالی است که روشی کاملا غیرتهاجمی، بدون درد و عوارض خاص است و تغییرات مثبت زیادی را در چهره افراد ایجاد می‌کند و سبب می‌شود افراد با هزینه و صرف زمان کمتر، به نتیجه دلخواه خود برسند.

مدت زمان ماندگاری لیفت بینی و اثرات آن بر چهره

اثرات لیفت بینی بر چهره، تا زمانی که نخ‌ها کاملا جذب بدن شوند و قابلیت خود را از دست بدهند، باقی خواهد ماند. این زمان حدودا 2 سال می‌باشد. اگر 9 ماه  بعد از انجام اولین لیفت بینی، فرد دوباره لیفت بینی انجام دهد، مدت زمان ماندگاری اثرات آن نسبت به قبل بیشتر خواهد شد. در واقع لیفت بینی، یک روش کوتاه مدت و موقتی به حساب می‌آید و ماندگاری آن مانند جراحی بینی، طولانی مدت و همیشگی نخواهد بود.

به طور کلی، مزایای لیفت بینی با نخ می‌تواند زیاد و مطلوب باشد، به شرطی که نزد یک متخصص کاردان انجام شود. بنابراین، لیفت بینی، مانند هر روش غیر تهاجمی دیگری، برای اینکه نتیجه مطلوب را بدهد، نیاز به یک پزشک متخصص و حاذق دارد. در نتیجه، افراد هنگام انتخاب متخصص، باید بسیار دقت کنند، تا بهترین نتیجه را بگیرند.

Call Now Button