کدام قسمت بدن بهتر لیزر میشود؟

موی زائد باعث ایجاد حس ناخوشایند در بانوان میشود اما اصلا موی زائد یا همان موهای هورمونی چیست ؟موهایی ضخیم و تیره ای که بعد از دوران بلوغ در قسمت های مختلف بدن  صورت سایر قسمت ها رشد میکنند و به طور معمول در بدن وجود دارند نیستند، موهای زائد با افزایش هورمون های مردانه در بدن زنان که ضخامت و تیرگی غیر معمولی دارند به وجود می آیند. گاهی وجود این موها به افزایش هورمون های مردانه مربوط نمیشود و مشکل از گیرنده های مو بوده که با حساس شدن بیش از حد، حتی به مقدار کم و طبیعی هورمون های مردانه واکنش نشان داده و باعث رشد موهای زائد میشوند.

دارو ها نیز میتوانند دلیل دیگری بر ظاهر شدن این نوع موها در سطح بدن باشند که با روش های مختلفی مانند: اپیلاسیون، بند و شیو می توان آن ها را حذف کرد. روش های معمول اصلاح موهای زائد، موقت و دردناک بوده و یا کیفیت خوبی ندارند اما لیزر یک راه دائمی برای از بین بردن موهای زائد است که تقریبا بدون درد بوده و میتوان تمام نقاط بدن را با آن اصلاح کرد.

[lwptoc]

دلیل استفاده از لیزر برای حذف موی زائد بدن

لیزر با حذف دائمی موهای زائد تمیزی همیشگی صورت و بدن را به همراه دارد که خود دلیل اصلی برای محبوبیت این روش است همچنین این روش در بعضی قسمت های بدن عملکرد بهتری دارد.

کم درد بودن و امکان انجام این روش برای تمام نقاط بدن دلیل دیگری بر ترجیح استفاده از این روش است. با استفاده از لیزر جوش و موهای زیرپوستی ایجاد نمیشود. این در حالی است که در اپیلاسیون امکان ایجاد عفونت در زنان و ابتلاء به بیماری های پوستی بالاست و تکرار این نوع اصلاح ها هزینه بالایی خواهد داشت که در روش حذف با لیزر بسیار کمتر خواهد بود.

عملکرد لیزر چگونه است؟

دستگاه های مختلفی با طول موج های مختلف برای استفاده افراد با رنگ پوست، رنگ مو و ضخامت مو مختلف ساخته شده اند. همچنین با توجه به نواحی مورد استفاده و جلسه چندم استفاده از لیزر طول موج های متفاوتی استفاده می شود. تقریبا تمام بدن به یک روش لیزر میشود و تنها تفاوت آن در میزان حساسیت انجام کار است.

دستگاه ها الکساندرایت، دایود و دیاگ، از دستگاه های مورد استفاده برای حذف موی زائد توسط لیزر هستند. که بر اساس رنگ پوست های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.

لیزر الکساندرایت : این دستگاه با طول موج 755 نانومتر معمولا برای افراد با رنگ پوست روشن استفاده می شود، اما با تغییر طول موج برای افراد با پوست تیره نیز مورد استفاده قرار می گیرد. لیزر کردن با این دستگاه هیچ عوارضی نداشته و برای مدت طولانی از رشد مجدد موی زائد جلوگیری میکند.اگر سوال شود با استفاده از این دستگاه کدام قسمت بدن بهتر لیزر میشود ؟ در جواب میتوان گفت که  تمامی نقاط بدن را به خوبی پوشش می دهد ولی در بعضی از نقاط بدن نیاز به حساسیت و دقت  بیشتری است.

لیزر دایود : این دستگاه با طول موج  810  نانومتر قوی تر از دستگاه الکساندرایت بوده و برای افرادی با پوست تیره بیشتر استفاده دارد، البته برای پوست های روشن هم قابل استفاده است. این دستگاه مانند دستگاه الکساندریت تمام نقاط بدن را پوشش می دهد فقط برای بعضی از قسمت ها نیاز به دقت بیشتری است.

لیزر دی یاگ : این نوع دستگاه با طول موج 1064 نانومتر قویترین عملکرد را در بین دستگاه های لیزر دارد و برای رنگ پوست بسیار تیره و در موارد خاص استفاده میشود.عملکرد دستگاه ها با استفاده از ژل های مخصوص شروع میشود، و میزان طول موج آن به تعداد جلسات نیز بستگی دارد، در جلسات آخر برای نتیجه بهتر طول موج را افزایش میدهند که همین باعث احساس کمی درد هنگام لیزر می شود. معمولا تمام عوارض لیزر بخصوص برای افراد با رنگ پوست تیره موقتی هستند.

مطلب پیشنهادی: لیزر موهای زائد

کدام قسمت های بدن بهتر لیزر میشوند؟

لیزر درمانی برای نقاطی با رنگ پوست روشن که موهای تیره تر و ضخیم تر دارند مانند بیکینی، زیربغل، پشت لب و موهای زائد گردن و چانه مناسب تر بوده و نتیجه بهتری در زمان کمتر دارد.البته باید توجه داشت لیزر بر روی نقاط کم مو وکرکی برعکس عمل خواهد کرد و تاثیری بر موهای سفید نخواهد داشت باید قبل و بعد از لیزر مراقب هایی انجام شود تا نتیجه کار رضایت بخش باشد.

با مراجعه به مراکز معتبر میتوانید از شر موهای زائد خود خلاص شوید .آریانا برای ایجاد این حس راحتی در کنار شماست.

  • موی زائد چیست؟
  • موی زائد چگونه به وجود می آید؟
  • چه زمانی نتیجه بهتر از لیزر حاصل میشود؟

Call Now Button