پی آر پی مو چیست و چگونه باعث رشد موها می شود؟

یکی از روش‌های جدید و نوین جهت تقویت مو و درمان ریزش مو، پی آر پی مو می‌باشد. در تمامی زمان‌ها، افراد همیشه به دنبال راه‌هایی بودند تا از طریق آن بتوانند موهای خود را تقویت کنند و ریزش مو را، که یکی از مشکلات همیشگی است، درمان کنند. روش PRP موی سر، همان راهی است که افراد می‌توانند این دغدغه خود را رفع کنند. این روش، کاملا طبیعی است، و بدون نیاز به جراحی و بدون درد انجام می‌شود و تاثیر بسیار زیادی بر تقویت مو دارد. بنابراین، اگر به دنبال راهی هستید که بدون خطر، موهای خود را تقویت و ترمیم کنید و از شر ریزش مو خلاص شوید، این روش می‌تواند بسیار برای شما مناسب باشد. البته دقت کنید که باید طبق نظر پزشک متخصص این کار انجام شود. پزشک با تشخیص علت ریزش مو، یک روش را برای شما انتخاب خواهد نمود. در ظاهر، افراد ممکن است با دیدن سوزنی که وارد پوست سر ی‌شود کمی بترسند و فکر کنند که کار ترسناک و دردناکی می‌باشد، اما با دانستن روش انجام آن متوجه خواهند شد که اینگونه نیست.

پی آر پی مو چگونه انجام می‌شود؟

در روش پی آر پی مو ، پزشک متخصص، مقداری خون را از بازو فرد می‌گیرد، و از طریق دستگاه سانتریفیوژ، پلاکت‌ها را جدا می‌کند. سپس، این پلاکت‌ها را از طریق وسیله‌ای به نام مزوگان، به نواحی مورد نیاز سر تزریق می‌کند. تزریق در قسمت‌هایی از پوست سر صورت می‌گیرد که موها آسیب دیده هستند و در نتیجه موجب ریزش مو و یا کم‌پشت شدن آنها شده‌اند. عمق و مقدار تزریق پلاکت‌ها توسط مزوگان تنظیم می‌شوند، و اینگونه از هدر رفتن پلاکت‌ها جلوگیری می‌شود. به طور کلی، پی آر پی، از طریق پلاکت‌ها موجب فعال شدن فولیکول‌های مو می‌شود و اینگونه جلوی ریزش مو را می‌گیرد.

آیا پی آر پی مو درد دارد؟

سوزن‌هایی که در پی آر پی مو مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار نازک هستند، در نتیجه فرد درد بسیار کمی را ممکن است احساس کند که کاملا قابل تحمل است. همچنین استفاده از وسیله مزوگان نیز باعث می‌شود که سوزن از یک عمقی بیشتر وارد نشود، و به این صورت درد بسیار کم‌تر خواهد شد. با این وجود، اگر فرد بخواهد، پزشک می‌تواند مقداری کرم بی‌حس کننده را به قسمت‌هایی از پوست از سر که قرار است تزریق در آنجا صورت گیرد، بمالد. بنابراین، اصلا نگران دردناک بودن این روش نباشید.

آیا همه افراد می‌توانند نتیجه مطلوبی از روش پی آر پی بگیرند؟

پی آر پی مو بیشتر مناسب افرادی است که به تازگی دچار مشکل ریزش و کم‌ پشت شدن مو شده‌اند. در نتیجه فولیکول‌های مو کاملا غیرفعال نیستند، فقط نمی‌توانند موهای مطلوب وباکیفیتی را تولید کنند. در نتیجه با انجام این روش، فولیکول‌ها کاملا فعال و تقویت می‌وند و موهای باکیفیتی را تولید می‌کنند. هم خانم‌ها و هم آقایان می‌توانند نتایج مطلوبی را از این روش بگیرند به شرطی که توقع واقع‌بینانه‌ای داشته باشند.

مزیت‌های انجام روش پی آر پی

پی آر پی، مزایای بسیار زیادی دارد که در اینجا به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم. یکی از مزیت‌های بسیار مهم این روش این است که، بدون جراحی و درد و خون‌ریزی انجام می‌شود و تاثیرگذاری بسیار زیادی دارد. البته باید علت ریزش مو پیگیری شود تا مجدد برنگردد. مزیت دیگر این روش، بدون عوارض بودن آن است. چون از خون خود فرد استفاده می‌شود، بنابراین موجب ایجاد حساسیت، عفونت و یا هرگونه عوارض دیگری نمی‌شود. هزینه مناسب آن نسبت به سایر روش‌ها، مزیت دیگر این روش به شمار می‌رود. در صورت داشتن ریزش سکه‌ای مو، این روش می‌تواند به سرعت رشد موها در آن قسمت بسیار کمک کند.

زمان لازم برای انجام روش پی آر پی مو

انجام پی آر پی مو ، حدودا یک ساعت تا یک ساعت و نیم ممکن است طول بکشد، که بیشتر آن صرف خون گرفتن و آماده سازی محلول می‌شود. پزشک برای مشاهده نتایج اولیه، 2 تا 6 هفته بعد، نوبت مجدد می‌دهد. به طور کلی، 3 تا 6 جلسه درمان ممکن است نیاز باشد تا نتیجه دلخواه گرفته شود، که این تعداد جلسات به عوامل مختلفی مانند سیکل رشد مو، شدت ریزش و غیره بستگی دارد.
به طور کلی، اگر از کم پشت بودن موهای خود ناراحت هستید، و یا از ریزش مو خسته شده‌اید، با مراجعه و تشخیص پزشک، این روش می‌تواند بسیار برایتان مفید باشد.

Call Now Button