لیزر روشی مناسب جهت رفع دائمی موهای زاید

یکی از دغدغه­ های همیشگی افراد خصوصا خانم­ ها، از بین بردن موهای زاید می ­باشد. برای این کار روش ­های مختلفی به وجود آمده است که تقریبا تمامی آن­ها روش موقت به حساب می­ آیند. امروزه، با گسترش علم و فناوری، یک روش نسبتا دائمی برای از بین بردن موهای زاید به وجود آمده است. لیزر روشی مناسب جهت رفع دائمی موهای زاید به حساب می­ آید، که امروزه دارای طرفداران بسیار زیادی می­ باشد و یکی از متداول­ ترین روش ­ها جهت رفع موهای زاید به شمار می ­رود.

انواع و مدل­ های مختلف لیزر موهای زاید

لیزر موهای زاید، بر اساس دستگاهی که با آن انجام می ­شود، انواع مختلفی دارد. بنابراین برخلاف تصور بسیاری از افراد، لیزر یک نوع نمی­ باشد و انواع مختلفی دارد. گاهی برای تمام افراد یک نوع لیزر جواب­گو نخواهد بود و لازم است که از نوع دیگری با توجه به پوست و شرایط بدنی افراد استفاده شود.

یکی از انواع لیزر موهای زاید، که در کلینیک زیبایی وجود دارد پالس شدید نوری یا همان IPL است. این نوع، از امواج نوری مانند امواج مادون قرمز برای رفع موهای زائد استفاده می­ کند. فرد برای کسب نتیجه با این نوع لیزر باید 8 تا 10 جلسه را با فاصله 2 تا 8 هفته ای طی کند. یکی از مزایای این نوع بدون درد بودن آن است و برای کسانی که دارای پوست حساسی هستند می­ تواند گزینه مناسبی باشد. همچنین بیشترین نتیجه را با این نوع افرادی می­ گیرند که دارای پوست روشن و سفید و موهای تیره هستند.

نوع دیگر، لیزر الکساندر است. این لیزر به دلیل طول موج ­های کوتاهی که دارد هم برای افراد با پوست روشن و هم برای افراد با پوست تیره مناسب است. مزیتی که این نوع از لیزر دارد این است که سرعت بالایی دارد به همین دلیل برای نقاط بزرگ­تر مانند دست و پا گزینه بسیار مناسبی است. مزیت دیگرش، از بین بردن موهای ظریف و نازکی است که لیزرهای دیگر توانایی ازبین بردن آن­ها را نداشتند. موردی که ممکن است کمی افراد با آن مشکل داشته باشند، دردناک بودن این نوع لیزر است. البته که درد غیرقابل تحملی ندارد و در مواردی می توان از بی حسی موضعی استفاده نمود.

لیزر دایود، نوع دیگری از لیزر موهای زاید است که نسبتا جدید و پرکاربرد محسوب می­ شود. به دلیل طولانی­ تر بودن امواج این لیزر، امکان آسیب رسیدن به پوست بسیار کم است و حتی در مواردی ممکن است پوست کمی روشن شود. با وجود اینکه این نوع لیزر برای تمامی رنگ پوست­ ها کاربرد دارد ولی بیشترین تاثیر را بر روی پوست­ های با رنگ روشن می­ گذارد. این روش عوارض جانبی بسیار  کمی را نسبت به سایر روش­ ها دارا می­ باشد.

مطلب پیشنهادی: لیزر موهای زائد

لیزر دیگری که برای پوست­ های با رنگ تیره بسیار موثر خواهد بود، لیزر ND:Yag است. این لیزر به طور معمول برای پاک­ کردن خالکوبی و تاتو مورد استفاده قرار می­ گیرد، اما امروزه برای از بین بردن موهای زاید نیز کاربرد دارد. این نوع لیزر به دلیل امواج طولانی، خطرات کمتری دارد و هم­چنین احتمال تغییر رنگ برای پوست­ های تیره بسیار کمتر است. تنها مشکلی که این نوع دارد این است که برای رفع موهای نازک و ظریف خیلی کاربردی نمی­ باشد.

لیزر روبی هم نوع دیگری از لیزر موهای زاید است که برای پوست­ های حساس و همچنین موهای نازک و ظریف بسیار کاربردی و تاثیرگذار است.

مزیت­ های روش لیزر جهت رفع دائمی موهای زائد

یکی از مزیت­ هایی که لیزر دارد این است که موجب صرفه­ جویی در وقت و هزینه می­ شود. روش های رایجی که همیشه وجود داشته است مانند تیغ، اپیلاسیون و غیره علاوه ­بر اینکه بسیار خسته کننده هستند بسیار هم وقت گیر می­ باشند و همچنین نیاز به هزینه ­ی همیشگی دارند. باز شدن منافذ پوستی و همچنین احتمال کشیده شدن پوست، شلی و افتادگی پوست بدن و احتمال بروز جوش های زیر پوستی از مشکلاتی است که انجام اپیلاسیون و استفاده از شیو برای پوست بوجود می آورد. در این حالت برای درمان این قبیل مشکلات پوستی اعمالی نظیر پاکسازی و پلینگ پوست توصیه می شود. اما وقتی لیزر انجام می ­شود، بعد از اتمام دوره، دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه برای از بین بردن آن­ها نمی­ باشد زیرا که برای همیشه از دست موهای زائد خود خلاص می­ شوید.

لیزر موهای زاید

مزیت دیگر آن بی خطر و بدون درد بودن آن است. لیزر موهای زائد به دلیل اینکه فقط بر روی فولیکول­ های مو اثر می­گذارد، کاملا بی­ خطر است. همچنین لیزر در قیاس با روش­ هایی مانند اپیلاسیون، بدون درد محسوب می­ شود.

افراد به طور متوسط به 4 تا 6 جلسه برای رفع موهای زائد توسط لیزر نیاز دارند. اما با توجه به عوامل مختلف ممکن است تعداد این جلسات بیشتر هم شود. بعد از اتمام این جلسات، افراد نیاز دارند که هر 6 ماه لیزر را شارژ کنند. از بین تمامی دستگاه ­هایی که برای لیزر وجود دارد، دستگاه الکساندرایت کندلا پیشرفته­ ترین و اثرگذارترین دستگاه به حساب می­ آید. افراد در جلسه مشاوره باید دقت کنند که دستگاه مورد استفاده کاملا اصل و معتبر باشد و کسی که کار لیزر را انجام می ­دهد فرد با تجربه­ ای باشد.

Call Now Button