استفاده از لیزر تنها راه خلاص شدن از شر موهای زائد بدن و صورت برای همیشه است اما خیلی از افراد مراقبت های قبل از لیزر را یا نادیده می گیرند  و یا اطلاع درستی از آن ندارند. مراقبت های قبل از لیزر کار چندان سخت و پیچیده ایی نیست برای مثال از دارو و یا لوسیونی هایی که پوست را تحریک یا نازک میکنند مثل لایه بردارها، قبل از لیزر از آن استفاده نکنید.

نحوه از بین بردن موی زائد توسط لیزر

از دستگاه های لیزر اشعه هایی خارج می شود این اشعه ها باید از اپیدرم عبور کنند و به فولیکول مو برسند و با ایجاد گرما در فولیکول مو باعث تخریب و از بین رفتن آن می شوند با از بین رفتن فولیکول مو، مو ها ضعیف شده و از رشد مجدد آن ها جلوگیری میشود.

افرادی که پوست روشن با موهای تیره و ضخیم دارند نتیجه بهتری از حذف موهای زائد، را در زمان کمتری دریافت خواهند کرد. با انجام درست و اصولی لیزر موی زائد، همراه با مراقبت های بعد و قبل از انجام لیزر میتوان 90 درصد موهای زائد را از بین برد.

چه زمانی برای لیزر موی زائد بهتراست؟

بهترین زمان برای انجام لیزر زمانی است که موها در مرحله رشد هستند در این مرحله میتوان با استفاده از لیزر و از بین بردن فولیکول موی زائد مانع رشد مجدد آن ها شویم. از آنجایی که همه موهای به طور همزمان در مرحله رشد نیستند لازم است که این مرحله طی چندین جلسه تکرار شود.

تعداد جلسات لیزر افراد بسته به رنگ پوست، ضخامت مو و … بایکدیگر متفاوت است اما به طور متوسط چیزی بین 4 تا 6 جلسه لیزر نیاز است در مواردی  هم ممکن است کار به 8 جلسه هم کشیده شود. البته حداقل فاصله زمانی بین دو جلسه لیزر یک الی دو ماه است و مدت زمان هر جلسه لیزر هم به ناحیه ای که لیزر می شود بستگی دارد.

مراقبت های که باید قبل از لیزر انجام دهیم

همانطور که در مقالات قبل اشاره کردیم انتخاب یک کلینیک معتبر، تجهیز به دستگاه و پرسنل با تجریه در اولویت است علاوه بر این موارد باید نکاتی را قبل از لیزر موهای زائد رعایت کرد تا به نتیجه بهتر رسید از جمله:

 • استفاده از داروهایی که پوست را تحریک و نازک میکنند مانند:کرم های لایه بردار و مو بر را به مدت یک ماه قبل از انجام لیزر به تعویق بیاندازید.
 • یک ماه قبل از لیزر از اپیلاسیون، بند و یا موچین استفاده نکنید چرا که بر روی ریشه و فولیکول مو اثر می گذارند و نتیجه لیزر چندان رضایت بخش نخواهد بود.
 • یک ماه تا دو هفته قبل از لیزر کردن موی زائد از برنزه کردن با سولاریوم و یا قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نورخورشید خودداری کنید.
 • در زمان لیزر موی زائد حداکثر و حداقل 1 میلیمتر از موی زائد بر روی پوست رشد کرده باشد پس با توجه به رشد مو ها 24 الی 48 ساعت قبل از انجام لیزر نواحی مورد نظر را با استفاده از تیغ، شیو نمایید.
 • قبل از انجام لیزر آرایش و چربی های پوست را تمیز و خشک کنید.
 • مصرف قرص های ضد التهاب و مسکن قبل از انجام لیزر، به حذف موهای زائد با عوارض کمتر کمک خواهد کرد.
 • اگر دارو مصرف می کنید پیش از لیزر باید به پزشک ویا اپراتور بگویید.
 •  تزریق بوتاکس، خال بزرگ در بدن و یا صورت، تتو، باردار بودن، ضایع پوستی و بیماری های عصبی، اختلالات هورمونی، هرپس، تیروئید، دیابت، نازایی، کیست تخمدان، پریود نامنظم و حساسیت های دارویی را به اطلاع پزشک و اپراتور برسانید.
 • باردار نبودن

با انجام مراقبت های لازم قبل از لیزر می توانید به نتیجه دلخواه برسید و برای همیشه با موهای زائد خدا حافظی کنید. شما درکلینیک پوست و موی آریانا می توانید درکنار یک کادر مجرب و با بهترین دستگاه های روز دنیا با حداقل هزینه بهترین کیفیت و خدمات را در دریافت کنید.

.برای دریافت مشاوره ویا تعیین وقت می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان متخصص در این حوزه گفتگو کنید.

  • لیزر چگونه مانع از رشدد مجدد موی زائد میشود؟
  • چه افرادی نتیجه بهتری از لیزر موی زائد به دست می آورند؟
  • چرا جلسات لیزر تکرار میشوند؟
  • هر جلسه لیزر چه مفدار زمان نیاز دارد؟

کلینیک آریانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button