مراقبت های قبل از لیزر موی زائد

مراقبت های قبل از لیزر موی زائد: لیزر تنها راه خلاص شدن از شر موهای زائد بدن و صورت برای همیشه است اما خیلی از افراد مراقبت های قبل از لیزر را یا نادیده می گیرند و یا اطلاع درستی از آن ندارند. مراقبت های قبل از لیزر کار چندان سخت و پیچیده ایی نیست برای مثال از دارو و یا لوسیون هایی که پوست را تحریک یا نازک می کنند مثل لایه بردارها، قبل از لیزر استفاده نکنید.

[lwptoc]

نحوه از بین بردن موی زائد توسط لیزر

اشعه ای که از دستگاه های لیزر موی زائد خارج می شود از اپیدرم عبور کرده و به فولیکول مو می رسند و با ایجاد گرما باعث تخریب آن ها می شوند با از بین رفتن فولیکول های مو، موها ضعیف شده و از رشد مجدد آن ها جلوگیری می شود. لیزرموهای زائد روی افرادی که پوست روشن با موهای تیره و ضخیم دارند بهتر جواب می دهد، در مجموع می توان گفت  با انجام درست و اصولی همراه با مراقبت های لازم به راحتی می توان 90% موهای زائد را از بین برد.

چه زمانی برای لیزر موی زائد بهتر است؟

بهترین زمان برای انجام لیزر زمانی است که موها در مرحله رشد هستند در این مرحله با از بین بردن فولیکول موی زائد رشد مجدد موها متوقف می شود. از آنجایی که همه موهای به طور همزمان در مرحله رشد نیستند لازم است که این مرحله طی چندین جلسه تکرار شود.

تعداد جلسات لیزر افراد بسته به فاکتورهایی چون رنگ پوست و ضخامت مو با یکدیگر متفاوت است اما می توان گفت به طور متوسط چیزی بین 4 تا 6 جلسه  درمانی نیاز است و در بعضی موارد ممکن است تعداد جلسات به 8 جلسه برسد. به طور معمول فاصله جلسات از یکدیگر تقریبا یک ماه است و مدت زمان هر جلسه بسته به ناحیه تحت درمان زمان می برد.

برای اطلاع بیشتر در رابطه با مراقبت های لیزر پیشنهاد می کنیم مقاله بعد از لیزر موی زائد چه کنیم را بخوانید.

مراقبت های قبل از لیزر که باید رعایت کرد

مطلب پیشنهادی: لیزر موهای زائد

همانطور که قبلا به دفعات بیان شد انتخاب یک کلینک معتبر و حرفه ای که مجهز به  کادر باتجربه و دستگاه های به روز و دقیق است از جمله مواردی است که پیش از شروع دوره درمان باید به آن توجه کرد اما لیزر در یک کلینیک معتبر به تنهایی کافی نیست لازم است که حتما نکاتی را پیش از شروع لیزر در نظر داشت. از جمله اقداماتی که پیش از لیزر باید رعایت کرد عبارتند از:

 • عدم استفاده از داروهایی که پوست را تحریک و نازک می کنند مانند:کرم های لایه بردار و مو بر 
 • یک ماه قبل از لیزر از اپیلاسیون، بند و یا موچین استفاده نکنید.
 • یک ماه تا دو هفته قبل از لیزر کردن موی زائد از برنزه کردن با سولاریوم و یا قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نورخورشید خودداری کنید.
 • در زمان لیزر موی زائد حداکثر و حداقل 1 میلیمتر از موی زائد بر روی پوست رشد کرده باشد پس با توجه به رشد مو ها 24 الی 48 ساعت قبل از انجام لیزر نواحی مورد نظر را با استفاده از تیغ، شیو نمایید.
 • قبل از انجام لیزر آرایش و چربی های پوست را تمیز و خشک کنید.
 • مصرف قرص های ضد التهاب و مسکن قبل از انجام لیزر، به حذف موهای زائد با عوارض کمتر کمک خواهد کرد.
 • اگر دارو مصرف می کنید، حساسیت پوستی دارید و یا باردار هستید پیش از لیزر به پزشک و یا اپراتور اطلاع دهید.
 •  تزریق بوتاکس، خال بزرگ در بدن و یا صورت، تتو، ضایع پوستی و بیماری های عصبی، اختلالات هورمونی، تیروئید، دیابت، نازایی، کیست تخمدان، پریود نامنظم و حساسیت های دارویی را به اطلاع پزشک و یا اپراتور مربوطه برسانید.

با انجام مراقبت های لازم قبل از لیزر می توانید به نتیجه دلخواه برسید و برای همیشه با موهای زائد خدا حافظی کنید. کلینیک آریانا با سال ها سابقه در حوزه لیزر موهای زائد و با بهره مندی از از کادر مجرب و دستگاه های به روز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. برای دریافت نوبت می توانید از طریق سایت نوبت روز کنید و یا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

  • لیزر چگونه مانع از رشدد مجدد موهای زائد می شود؟
  • لیزر روی چه پوست هایی بهتر جواب می دهد؟
  • چرا جلسات لیزر نیاز به تکرار دارند؟
  • هر جلسه لیزر چقدرطول می کشد؟

کلینیک آریانا

Call Now Button