بوتاکس ابرو

ابرو ها تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارند. با افزایش سن پوست شل می شود و خطوط اخم و چروک دور چشم و بین ابروها نمایان می شوند. بوتاکس ابرو یکی از راه های جوانسازی پوست در کنار تغییر سبک زندگی، کرم‌های درمانی و داشتن روتین پوستی مناسب است.

[lwptoc]

بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست؟ بوتاکس نوعی سم به نام بوتولینوم است که با ترکیب با سایر مواد، اثرات خطرناک آن از بین رفته و برای فلج کردن یا تضعیف قدرت عضلات بدن استفاده می ‌شود. این روش در نقاط مختلف صورت انجام می شود. بوتاکس ابرو یکی از پرطرفدار ترین نقاط صورت که این روش در کلینیک ها انجام می شود.

بوتاکس ابرو

عضلات صورت مانند عضله‌ ی پیشانی، عضله هرمی، عضله پایین کشنده‌ی مژگانی و ماهیچه های ناحیه ابرو تاثیر بسزایی در حالت ابرو دارند. در نتیجه ی مداوم حرکت این عضلات، خطوطی در صورت ایجاد می شود که باعث پیر نشان دادن افراد می شوند. تزریق بوتاکس برای افراد بالای 18 سال مناسب است و افراد در کنار این روش می توانند از سایر روش ها مانند میکروبلیدینگ، میکرونیدلینگ، کاشت ابرو و کرم‌های ضد چروک استفاده کنند.

هدف بوتاکس ابرو

 1. حذف خطوط اخم : عضلات ناحیه‌ی ابرو در ایجاد چروک‌های بین دو ابرو و روی پل بینی موثر هستند و برای حذف این خطوط می‌ توانیم از تزریق بوتاکس استفاده کنیم.
 2. لیفت ابرو : با فلج کردن عضلات پایین کشنده‌ی ابرو، می‌ توانیم ابروها را بالا ببریم.
 3. اصلاح شکل ابرو : اگر در ناحیه‌ی ابروهای شما عدم تقارن یا مشکل ظاهری وجود دارد، می‌توانیم با تزریق بوتاکس به ابرو این اختلالات را اصلاح کنیم.

در آریانا بخوانید: کاشت ابرو طبیعی

تاثیر بوتاکس ابرو

بوتاکس یک تزریق موقتی است و اثر سم بوتولینوم بعد از مدتی از بین می ‌رود و بعد از مدتی باید آن را ترمیم کنید. با این وجود عضلات ناحیه‌ ی ابرو کوچک و ظریف هستند و تاثیر بوتاکس در این ناحیه زیاد است. در تزریق‌ های ابتدایی نتیجه‌ ی بوتاکس به طور متوسط بین ۳ تا ۴ ماه است. در صورت عمیق شدن خطوط روی صورت، اثرگذاری بوتاکس کاهش می یابد.

آریانا

عوارض بوتاکس ابرو

تزریق بوتاکس یکی از ایمن‌ترین روش‌های تزریقی و پراستفاده‌ترین روش جوانسازی در دنیا است که یک روش غیر تهاجمی محسوب می شود. قرمزی، التهاب، ورم یا کبودی در محل تزریقات یک امر طبیعی بعد از بوتاکس است اما این روش می تواند عوارض خطرناک تری به همراه داشته باشد. عوارض بوتاکس ابرو عبارتند از:

 • درد
 • سردرد
 • بی ‌حسی
 • تزریق بوتاکس به ابرو
 • افتادگی ابروها یا پلک

مطلب پیشنهادی: بوتاکس چیست؟

مراقبت بعد از بوتاکس

با توجه به اینکه در این روش تزریقات انجام می شود باید بعد از انجام دادن این روش مراقبت های خاصی صورت بگیرد. مراقبت بعد از بوتاکس موجب افزایش سرعت بهبودی و افزایش نتایج بوتاکس می شود. روش های مراقبت بعد از بوتاکس ابرو عبارتند از:

 • در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • قبل از 4 ساعت بعد از تزریق از بوتاکس، از ورزش کردن بپرهیزید.
 • برای از بین بردن تورم و کبودی‌های موجود در ناحیه تزریق از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • تا یک روز بعد از تزریق از انجام ورزش‌های سنگین اجتناب کنید.
 • ۲ تا ۴ ساعت بعد از تزریق محل آن را لمس نکنید و فشار ندهید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق سر خود را خم نکنید.
 • از مصرف ویتامین E، امگا 3، آسپرین و چای سبز بعد از تزریق اجتناب کنید.
 • برای جلوگیری از عفونت، تا دو روز از رفتن به استخر، سونا و حمام‌ خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق از شستشوی موها خودداری کنید. همچنین شستشوی صورت نیز ۴ یا ۵ ساعت بعد از تزریق ممنوع است.

عدم تقارن ابروها مشکل شایعی است و به خوبی می‌توانیم با تزریق بوتاکس اصلاحش کنیم. در بیشتر بیماران سعی می‌کنیم که با لیفت کردن ابروی پایین‌تر، آن را به سطح ابروی بالاتر برسانیم. این کار را با تزریق بوتاکس در ناحیه‌ی بین دو ابرو و فلج کردن عضلات پایین آورنده ابرو انجام می‌دهیم.

کلام آخر

امروزه بوتاکس یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست است که میتواند تمام ماهیچه‌ های ارادی و غیر ارادی را فلج کند. این روش برای درمان و زیباسازی عضلاتی انجام می شود که به دلیل فعالیت بیش از حد ماهیچه ‌ها موجب چروک شدن پوست می شود. ماهیچه‌ها برای فعالیت و شروع انقباض باید از اعصاب دستور بگیرند. فرمان عصبی بواسطه ماده ای شیمیایی بنام استیل کولین به ماهیچه می‌ رسد. بوتاکس از ترشح این ماده جلوگیری می کند.

  1. بوتاکس چیست؟
  2. بوتاکس ابرو چیست؟
  3. هدف بوتاکس ابرو چیست؟
  4. تاثیر بوتاکس ابرو چگونه است؟
  5. عوارض بوتاکس ابرو چیست؟

کلینیک آریانا

Call Now Button