لیزرموی زائد در زمان شیر دهی

آیا لیزر موی زائد در دوران شیردهی باعث به خطر افتادن سلامت نوزاد می شود؟ پزشکان همواره به زنان باردار و شیرده توصیه می کنند از انجام لیزر تا پایان دوره شیردهی خود داری کنند. رویش و ازدیاد موی زائد در دوران بارداری و پس از آن به واسطه تغییرات هورمونی کاملا طبیعی است اما بهتر است به جای لیزر از روش های جایگزین  برای حذف موهای زائد بدن در دوران شیردهی استفاده شود.

بی حس کننده های موضعی در زمان لیزر موهای زائد از طریق پوست بدن وارد خون می شوند و بر روی شیر مادرتاثیر منفی می گذارند به همین خاطر باید لیزرهای موهای زائد را به پس از دوران شیردهی موکول کرد. در ادامه به بررسی کامل عوارض لیزرموهای زائد در دوران شیردهی می پردازیم.

[lwptoc]

شرایط استفاده از لیزرموی زائد در زمان شیر دهی

لیزر یکی از راه های آسان و پرطرفدار حذف موهای زائد است که با مراقبت های پیش از لیزر و بعد از آن می توان به نتیجه بهتری دست یافت، در زیر به برخی از نکاتی که بهتر است در طول درمان رعایت کنیم اشاره شده است.

  • مراجعه به مراکز تخصصی معتبر
  • نداشتن تتو در محل لیزر
  • باردارنبودن و به طور  کلی حساسیت پوستی نداشتن
  • شیو کردن قبل از لیزر 
  • برنزه نکردن حداقل یک ماه قبل
  • نپوشیدن لباس های جذب بعد از لیرز 
  • ورزش نکردن بعد از لیزر

لیزر موهای زائد معمولا بر روی پوست های روشن با موهای تیره و ضخیم اثر بخشی بیشتری دارد.

لیزرموی زائد در زمان شیر دهی

مطلب پیشنهادی: لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در زمان شیردهی

موهای زائد در دوران بارداری و تغییرات هورمونی بیشتر از گذشته دیده می شوند، که توسط بند یا اپیلاسیون تمیز می شوند که کاری سخت، دردناک و زمان بر است. بعد از به دنیا آمدن فرزند و کاهش زمان مادر برای رفتن به آرایشگاه و رسیدگی به خود، استفاده از لیزر راهی برای آراستگی همیشگی و حفظ ظاهر مادر در زمان شیردهی خواهد بود.

پزشکان لیزر موهای زائد در بارداری را به هیچ وجه توصیه نمی کنند چرا که در این دوران سلامت مادر و جنین در اولویت قرار دارد اما در رابطه با  لیزر موهای زائد در دوران شیردهی باید گفت لیزر هیچ اثری بر میزان شیر مادر و پرولاکتین، کیفیت شیر، اکسی توسین و غدد پستانی ندارد حتی اگر این نواحی زیر بغل و نزدیک غدد پستانی باشند اما پزشکان پوست و مو معتقدن که 3 تا 6 ماه بعد از زایمان لیزر اثر بهتری بر موهای زائد خواهد داشت.

تنها مورد قابل توجه در لیزموهای زائد در زمان شیردهی و زمان های عادی استفاده نکردن از مسکن ها و داروها برای کاهش سوزش و خارش بعد از لیزر بوده تا اثرات دارو وارد شیر مادر نشود و برای مصرف چنین داروهایی نیاز به مشورت با پزشک است. لیزر موهای زائد در دوران شیر دهی منع نمیشود اما بهتر است بعد از این دوران و ایجاد تعادل هورمون ها و همچنین امکان استفاده راحت از مسکن ها انجام شود.

کلینیک زیبایی آریانا با سال ها سابقه  آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در لیزرموی زائد در زمان شیر دهی می باشد. برای دریافت مشاوره، تعیین وقت با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

  • آیا لیزرموهای زائد در دوران شیردهی خطرناک است؟
  • با رعایت چه نکاتی می توان از لیزر نتیجه بهتری گرفت؟

تزریق فیلر خط خنده

 

Call Now Button