بوتاکس پیشانی

بوتاکس چیست؟ حرکت مداوم عضلات صورت باعث بروز چین و چروک هایی می شود که شادابی و جوانی پوست از بین می رود. بوتاکس یکی از بهترین روش های غیرتهاجمی جوانسازی است که فقط 15 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید. در این روش پزشکان با استفاده از سوزن های ریز مواد بوتاکس را در عضلات صورت تزریق می کنند. نتیجه بوتاکس بعد از دو روز روی صورت نشان داده می شود و تا 6 ماه ماندگاری دارد. در ادامه انواع بوتاکس مانند بوتاکس پیشانی ، بوتاکس چانه و دور چشم را توضیح خواهیم داد.

[lwptoc]

بوتاکس پیشانی

عضلات پیشانی از فعال ترین عضلات صورت محسوب می شوند که با گذشت زمان حرکت چشم و خم کردن خطوط افقی روی پیشانی ماندگار می شوند. تزریق بوتاکس پیشانی یکی از بهترین روش های کم خطر و کم تهاجمی جوانسازی است. معمولا نتایج بوتاکس پیشانی پس از ۶ الی ۱۲ ماه از بین می ‌رود و در صورت تمایل قابل ترمیم می‌ باشد.

در آریانا بخوانید: خطرناک ترین عوارض بوتاکس چیست؟

علت خطوط پیشانی

خطوط پیشانی از سرسخت ترین چین و چروک های عمودی یا افقی روی پوست هستند که از بین بردن آنها به روش خانگی و ماسک های مختلف دشوار است. علل اصلی آشکار شدن این خطوط عبارتند از:

 1. افزایش سن: علت سفت ماندن پوست کلاژن های موجود در پوست است که با افزایش سن به طور طبیعی این مواد کاهش می یابند و پوست شل می شود.
 2. نور آفتاب: اشعه ماورا بنفش خورشید باعث آسیب های جدی به پوست می شود. در معرض نور خورشید گرفتن به طور دائم باعث پیری زودرس پوست می شود.
 3. مصرف دخانیات: یکی دیگر از عوامل پیری زودرس پوست اثرات منفی نیکوتونین موجود در توتون دخانیات است. نیکوتین باعث کوچک شدن رگ های خونی شده و خون رسانی به پوست را کاهش می دهد و در صورت نرسیدن اکسیژن و مواد مغذی کافی به پوست نمی رشد و کلاژن سازی کاهش می یابد.
 4. مصرف آب کم: کم آبی بدن باعث خشک شدن، سفت و کدر شدن پوست می شود که این عارضه رابطه مستقیمی با چروک شدن پوست دارد.
 5. رژیم غذایی ناسالم: پیروی نکردن از یک رژیم غذایی سالم باعث پیری زودرس می شود زیرا مواد غذایی تاثیر مستقیمی در پوست دارند و کمبود ویتامین ها و مواد معدنی خاص روی پوست ظاهر می شود.
 6. حالت های نامناسب خواب: فشرده شدن مکرر صورت هنگام خواب به علت محدود شدن جریان خون باعث ضعیف تر شدن پوست صورت پیری زودرس می شود.

آریانا

انواع کاربرد بوتاکس

مطلب پیشنهادی: بوتاکس چیست؟

کاربرد های بوتاکس به دو دسته درمانی و زیبایی تقسیم می‌ شوند. کاربرد زیبایی آن برای رفع چین و چروک، اخم پیشانی، چین و چروک‌ های اطراف چشم و اطراف دهان استفاده می‌ شود. در ادامه کاربرد های مختلف بوتاکس را بررسی خواهیم کرد.

 • بوتاکس لب: با تزریق بوتاکس در این ناحیه برای ترمیم آسیب، فرم دهی و حجیم تر کردن لب استفاده می شود. این روش بدون درد و خونریزی انجام می شود و هیچگونه عوارض جانبی به همراه ندارد.
 • دور چشم: فرمان حرکات مداوم چشم توسط سیگنال های عصبی ارسال می شود که با تزریق بوتاکس این سیگنال های عصبی غیرفعال شده و از حرکت عضلات جلوگیری می شود و با شل شدن عضلات، چین و چروک های پوستی رفع می شوند.
 • بوتاکس چانه: عضلات دهان یکی از بیش فعال ترین عضلات صورت محسوب می شود که با تزریق بوتاکس چانه مزایایی مانند: رفع افتادگی و چین و چروک پوست چانه، جوان تر شدن صورت و زوایه سازی صورت به همراه دارد.
 • بوتاکس زیر بغل: در بدن همه ما نوعی ماده شیمیایی وجود دارد، که غدد عرق را تحریک می کند. بوتاکس از طریق مسدودکردن این ماده شیمیایی مانع فعال شدن غدد عرق می شود و بدین طریق تعریق را کاهش می دهد. درباره بوتاکس زیر بغل چیست؟ بخوانید.
 • بوتاکس مو: تزریق بوتاکس مو با وجود مواد مغذی مانند کلاژن، مرطوب کننده، تغذیه کننده، انواع ویتامین ها و روغن خاویار باعث نرم شدن مو و پر شدن الیاف مو می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بوتاکس مو کلیک کنید.
 • کاهش آکنه: تزریق مقدار کمی بوتاکس می‌ تواند باعث بهبود یافتن آکنه های مداوم شود.
 • درمان میگرن مزمن:  معمولا تزریق بوتاکس اطراف سر و گردن هر 12 هفته یک بار انجام می شود و تاثیر بسزایی در سردرد های شدید دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بوتاکس ابرو کلیک کنید.
 • درمان بی اختیاری ادرار: طبق تحقیقات انجام شده تزریق بوتاکس برای درمان بی ‌اختیاری شدید در زنان نسبت به جراحی و استفاده از دستگاه تحریک‌ کننده عصبی تأثیر بیشتری دارد.

ماندگاری بوتاکس

بوتاکس جزو روش های موقتی است  و آثار آن بعد از گذشت مدتی از بین خواهد رفت. عوامل زیادی بر ماندگاری اثر تزریق بوتاکس موثر هستند اما به طور کلی ماندگاری بوتاکس بین ۶ الی ۲۴ ماه است که با مراقبت‌های ویژه این زمان قابل افزایش است. مهم ترین عوامل موثر در ماندگاری بوتاکس عبارتند از:

 • سبک زندگی

سبک زندگی در ماندگاری بوتاکس نقش بسزایی دارد زیرا در صورت داشتن سبک زندگی ناسالم و بی توجهی به رژیم غذایی باعث از بین رفتن بوتاکس می شود. همچنین ماندگاری بوتاکس به متابولیسم بدن افراد و فعالیت های آنها بستگی دارد. اثر بوتاکس در بدن افراد ورزشکار به دلیل داشتن فعالیت زیاد، زودتر از بین می رود.

 • جنس پوست و عضلات صورت

در کلینیک های معتبر قبل از انجام دادن بوتاکس، یک جلسه مشاوره برای بررسی جنس پوست و عضلات صورت انجام می شود زیرا افرادی که از عضلات ضخیمی برخوردار باشند؛ به مقدار بیشتری بوتاکس نیاز دارند که این کار بسیار خطرناک است. معمولا در این مواقع پزشکان راه های دیگر جوانسازی پوست را پیشنهاد می کنند.

کلام آخر

تزریق بوتاکس پیشانی یکی از رایج ترین انواع بوتاکس است زیرا خطوط پیشانی که باعث پیر تر نشان دادن صورت می شوند. برای افزایش ایمنی بوتاکس پیشانی باید کلینیک زیبایی معتبری را انتخاب کنید که دارای پزشکان متخصص باشد زیرا با تجربه بودن پزشکان باعث کاهش عوارض احتمالی می شود.

 1. بوتاکس پیشانی چیست؟
 2. علت خطوط پیشانی چیست؟
 3. بوتاکس زیر بغل چیست؟
 4. نقش سبک زندگی در ماندگاری بوتاکس چیست؟
 5. آیا جنس پوست در ماندگاری بوتاکس موثر است؟

کلینیک آریانا

Call Now Button