لیزر موی زائد آقایان

اصلاح  هر روزه بدن و صورت، کاری وقت گیر و طاقت فرسا است که نیاز است هر روز تکرار شود این کار برای آقایان که موهای ضخیم تر و بیشتری نسبت به خانم ها دارند خسته کننده تر است علاوه بر آن در هر بار اصلاح ممکن است دچار آسیب شوند. حذف موهای زائد بدن، صورت، بینی و گوش برای آقایان که بدن پر مویی دارند همیشه مشکل ساز است. همانطور که در مقالات گذشته اشاره کردیم لیزر می تواند راهکار مناسبی برای حذف موهای اضافه باشد، لیزر موهای زائد آقایان روشی بی خطر و مناسب برای حذف دائم موهای زائد است.

[lwptoc]

لیزر موی زائد آقایان

مردان نیز مانند زنان تمیزی را دوست دارند پس آن ها نیز باید امکان استفاده از محصولات جدید، که راحتی و زیبایی را به وجود می آورند داشته باشند. در گذشته اغلب مردان لیزر موهای زائد را برای آقایان مناسب نمی دانستند و این کار بیشتر در بین جامعه کوچکی از آقایان مانند: ورزشکاران رایج تر بود اما به مرور زمان لیزر موی زائد در بین آقایان مرسوم تر شد.

امروزه چه قشر ورزشکار چه غیر ورزشکار از لیزر برای حذف موهای زائد صورت، پشت گردن، پاها و دست ها و سایر قسمت های بدن استقبال می کنند.

لیزر چگونه باعث رفع موهای زائد می شود؟

دستگاه های لیزر بسیاری با طول موج های مختلفی وجود دارند که در این بین می توان به دستگاه لیزر کندلا، الکساندرایت و دایود به عنوان رایج ترین و بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد نام برد. اشعه ی هر یک از این دستگاه ها طول موج های مختلفی دارند و هر کدام برای نوعی از پوست مناسب هستند، این اشعه ها با عبور از اپیدرم و رسیدن به فولیکول مو و تخریب آن مانع از رشد مجدد مو می شوند. دلیل انجام این کار در دوره های مختلف به چرخه رشد مو برمی گردد، به طوری که تعداد کمی از موها در چرخه رشد قرار دارند و لیزر از رشد مجدد آن ها جلوگیری می کند و در دوره بعد موهایی که از دوره استراحت خود خارج شده اند مورد اثابت لیزر قرار میگیرند. در واقع لیزر بر فولیکول موهای در حال رشد تاثیر می گذارد و از رشدد مجدد آن ها جلوگیری می کند.

افراد با رنگ پوست روشن در گروه1 ، 2 و 3 قرار میگیرند و برای این رنگ پوست استفاده از دستگاه الکساندریت با طول موج 755 نانومتر مناسب تر است. افراد با رنگ پوست سبزه و تیره در گروه 4 ،5 و 6 قرار میگرند، برای این افراد دستگاه NDYag با طول موج 1064 مناسب تر خواهد بود.

لیزر موی زائد آقایان طی چند جلسه انجام می شود؟

 به طور کل لیزرموهای زائد چه در مردان و چه زنان بسته به مو و ضخامت به 6 الی 8 دوره درمانی احتیاج دارد که در فاصه زمانی 4 هفته  یک بار انجام می شود که با رعایت مراقبت های قبل از لیزر و بعد از آن می توان شاهد کاهش 90 درصدی موهای زائد بود و در صد کمی از موها که رشد مجدد دارند به صورت کرکی، نرم و سبک خواهند بود. میزان تاثیر لیزر به خود  فرد وابسته است، زیرا با کامل نکردن دوره درمان و فاصله زمانی بیشتراز 1 ماه  بین جلسات باعث کاهش عملکرد لیزر خواهند شد. نتایج لیزر موی زائد در خانم ها و آقایان دو هفته الی یک ماه بعد از اولین جلسه لیزر قابل مشاهده خواهد بود.

نواحی قابل لیزر در آقایان

تقریبا تمام نواحی بدن آقایان که موی زائد در آن ها رشد کرده است، قابل لیزر کردن هستند از جمله: دست ها به طور کامل، پاها به طور کامل، زیر بغل ها، بیکینی، گوش ها، مچ ها، شانه ها، زیربغل، شکم، قفسه سینه، گردن، غبغب، چانه، پشت لب، گونه، شقیقه، پیشانی، بین ابروها می توان تمام بدن یا فقط نواحی خاص و دلخواه را به صورت جداگانه لیزر کرد.

با توجه به اندام هایی که نیاز به لیزر دارند زمان لیزر مشخص می شود و هرچه نواحی بیشتر باشند، زمان لازم نیز افزایش می یابد. مثلا لیزر صورت حدود 15 دقیقه، لیزر کمر حدود 30 دقیقه و لیزر شکم نزدیک به 20 دقیقه طول خواهد کشید.

مطلب پیشنهادی: لیزر موهای زائد

آیا لیزر موی زائد در آقایان همیشگی است؟

نکاتی مانند رنگ پوست، ضخامت مو و مقدار رنگدانه های مو در نتیجه لیزر موثر هستند. هر چه پوست روشن تر و رنگ مو تیره تر باشد و همچنین ضخامت موها بیشتر باشد اشعه لیزر بر موهای زائد تاثیر بهتری می گذارد. حذف موهای زائد در افرادی که پوست روشن و موی روشنی دارند و افرادی که پوست تیره و موی تیره ای دارند سخت تر است و معمولا طی دوسال آینده نیاز به تکرار دارند. به طور کلی تاثیر پذیری بدن افراد متفاوت بوده و ممکن است حذف مو های زائد در بعضی از افراد دائمی و در بعضی به صورت موقت باشد.

 پوست بعد از لیزر نرم می شود و شاهد جوش و حساسیت کمتری روی پوست خواهید بود علاوه بر این متخصصین این حوزه همواره نکاتی را به مراجعین خود گوش زد می کنند که لیزر را اثربخش تر می کند برای اطلاع بیشتر در این مورد بهتر است مقاله مراقبت های بعد از لیزر را مطالعه کنید.

آیا لیزر موی زائد برای آقایان مضر است؟  باتوجه به نوع پوست ممکن است کمی دچار سوختگی خفیف شوند که بعد از یک الی دو روز از بین می رود اما انجام لیزر در مراکز نامعتبر و افراد غیر متخصص می تواند باعث زخم و یا سوختگی پوست شود اما به طور کلی لیزر هیچگونه عوارضی ندارد.

آیا لیزر موی زائد آقایان باعث ناباروری می شود؟ اشعه لیزر قدرت نفوذ 4 الی 5 میلیمتر در پوست دارد که فقط میتواند بر فولیکول مو اثر بگذارد و تاثیری بر تعداد و کیفیت اسپرم ها نخواهد گذاشت. لیزر کردن آقایان روشی ایمن است که توسط FDA مورد تایید قرار گرفته است.

کلینیک تخصصی آریانا دارای سال ها تجربه در حوزه پوست و زیبایی و با برخورداری از کادر مجرب و دستگاه های لیزر به روز آماده ارائه خدمات لیزر به آقایان و خانم ها است برای اطلاعات، دریافت مشاوره و یا تعیین نوبت با ما تماس بگیرید.

Call Now Button