مدت زمان ماندگاری پلاسما جت

پلاسما جت یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست است که به دلیل مزیت هایی همچون هزینه کم، غیر تهاجمی بودن و ایمنی بالا از محبوب ترین روش ها محسوب می شود. این روش با تاثیر گذاری و تحریک کلاژن های پوست موجب رفع آسیب ‌های پوستی مانند جای زخم و چین ‌و چروک‌ می شود. بیشتر افراد در یک جلسه نتیجه دلخواه را کسب می کنند اما نکته مهم مدت زمان ماندگاری پلاسما جت است که در صورت رعایت نکردن توصیه های پزشک کاهش می یابد.

[lwptoc]

مدت زمان ماندگاری پلاسما جت

مدت زمان ماندگاری پلاسما جت به عوامل مختلفی همچون تعداد جلسات درمانی، تکنیک مورد استفاده، نوع پوست، سبک زندگی و سرعت روند پیری بستگی دارد. ماندگاری این روش با توجه به غیر تهاجمی بودن، کمتر از روش جراحی است اما پلاسما جت با حداقل درد و خون‌ ریزی انجام می ‌شود. معمولا ماندگاری این روش به مدت یک تا سه سال است اما با انجام دادن ترمیم، ماندگاری آن افزایش می یابد.

عوامل مؤثر بر ماندگاری پلاسما جت

عوامل زیادی بر میزان ماندگاری پلاسما جت موثر هستند که برخی از آنها عبارت هستند از: سن، نوع پوست، میزان آسیب‌ دیدگی پوست، مراقبت‎های پس از عمل، رژیم غذایی، دلایل ایجاد آسیب، محل درمان و سبک زندگی. همچنین افزایش و کاهش وزن در نتایج ماندگاری پلاسما جت مؤثر است زیرا کاهش وزن با شل ‌شدن پوست و افزایش وزن با کشیده شدن پوست همراه است. با توجه به اینکه تغییرات هورمونی بر نتایج پلاسما جت تاثیر می گذارد؛ انجام دادن این روش در دوران بارداری یا شیردهی موثر نیست.

افزایش ماندگاری پلاسما جت

تغییر سبک زندگی نقش بسزایی در افزایش ماندگاری پلاسما جت دارد. رعایت دقیق توصیه‌ های پزشک قبل و بعد از پلاسما جت موجب افزایش ماندگاری نتیجه این روش می شود. از مهم ترین توصیه ها می توان به اجتناب از سیگارکشیدن و مصرف زیاد الکل، پرهیز از در معرض نور قرار گرفتن و انجام دادن ورزش های سبک نظیر پیاده‌ روی، ایروبیک و پیلاتس اشاره کرد.

پلاسما جت چیست؟

پلاسما جت چیست؟ پلاسما جت یکی از نوین ترین روش های جوانسازی پوست است که موجب افزایش فرایند آب‌ رسانی به پوست می شود. این روش را می‌توان یکی از روش‌های بدون درد و کم عارضه برای زیباسازی پوست دانست که به صورت سرپایی انجام می شود. نتیجه پلاسما جت بعد از مدت کوتاهی نمایان می شود و برای مدتی نسبتا طولانی باقی می‌ ماند.

مزایای پلاسما جت

پلاسما جت یک روش کم ‌خطر است که برای درمان انواع مشکلات پوستی و جوانسازی کاربرد دارد. این روش که به صورت طبیعی و بدون افزودن مواد شیمیایی اضافه به بدن انجام می شود؛ در کمتر از یک ساعت انجام می شود و نتایج آن در زمان کوتاه ‌تری نسبت به روش ‎های دیگر قابل مشاهده خواهد بود. از دیگر مزایای این روش می توان به دوران نقاهت کوتاه، هزینه و عوارض کم اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پلاسما جت بینی کلیک کنید.

مدت ماندگاری پلاسما جت

کاربرد های پلاسما جت

پلاسماجت یکی از پرکاربرد ترین روش‌ های جوان ‌سازی و زیبایی پوست است. این روش برای افرادی که توانایی پرداخت هزینه های هنگفت عمل جراحی را ندارند یا از جراحی می‌ ترسند؛ بسیار مناسب است. رایج ترین کاربردهای پلاسما جت عبارت هستند از:

 • پاک کردن تاتوها
 • درمان ترک‌های پوستی
 • درمان زگیل و فیبروئیدها
 • لیفت بینی و اصلاح حالت آن
 • رفع افتادگی پلک و اطراف چشم
 • از بین بردن اثرات رگ‌ های واریسی
 • رفع افتادگی‌های پوست در نواحی مختلف چهره
 • درمان انواع آسیب‌ های پوستی نظیر چین و چروک‌، آکنه، جای زخم و بریدگی

ممنوعیت پلاسما جت

پلاسما جت یک روش غیر تهاجمی است که با توجه به مزایای آن، طرفداران زیادی دارد. پلاسما جت برای اشخاص دارای پوست بسیار تیره، افتادگی همزمان ابروها با پلک ها، پف پلک بالا و زیاد بودن میزان پوست اضافی پلک بالا کاربردی ندارد و برخی از افراد از انجام دادن این روش به دلایل مختلف منع هستند. این افراد عبارت هستند از:

 1. زنان باردار یا شیرده به دلیل تاثیرگذاری این روش بر جنین
 2. افراد مبتلا به بیماری های مزمن مثل دیابت، مشکلات انعقادی خون و سرطان
 3. افرادی که در بدن آنها هولتر یا ضربان ساز مصنوعی کار گذاشته شده است.
 4. در ناحیه ای که قرار است درمان صورت گیرد ، شی فلزی به کار رفته باشد.

در آریانا بخوانید: عوارض پلاسما جت چیست؟

کلام آخر

با وجود اینکه پلاسما جت روند پیری پوست را متوقف نمی‌ کند اما نتایج آن تا سال ها پایدار است. این روش جزء روش‌ های درمانی و غیرتهاجمی است و به ‌نوعی یک اقدام کلاژنی محسوب می ‌شود. بعد از گذشت یک سال پس از انجام پلاسما جت، این روش نیاز به ترمیم دارد. پلاسما جت از ماندگاری بالایی برخوردار است و با عوارض کمی همراه است. با این حال در صورت انجام دادن این روش در کلینیک های غیر معتبر یا پزشکان بدون مهارت لازم انجام شود؛ با عوارض جبران ناپذیری همچون به جا ماندن لکه های ناشی از سوزاندن پلاسما جت همراه خواهد بود.

 1. مدت زمان ماندگاری پلاسما جت چقدر است؟
 2. ماندگاری پلاسما جت به چه عواملی بستگی دارد؟
 3. بهترین راه افزایش ماندگاری پلاسما جت چقدر است؟
 4. پلاسما جت چیست؟
 5. کاربرد پلاسما جت چیست؟

کلینیک آریانا

Call Now Button