بوتاکس چانه

امروزه بوتاکس کردن صورت یکی از محبوب ترین روش های جوان سازی است که کاربرد درمانی نیز دارد. هرگونه حرکات تکراری در اطراف چانه در اثر لبخند زدن، صحبت کردن و غذا خوردن باعث فرورفتگی روی چانه و ایجاد خطوط می شود که بوتاکس چانه یکی از موثر ترین راه های رفع این خطوط است.

[lwptoc]

بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست؟ بوتاکس از سم بوتولونیوم ساخته شده که یک داروی تزریقی است و با فلج کردن عضلات باعث از بین بردن خطوط پوستی می‌ شود. علت اصلی ایجاد چین و چروک‌های متحرک صورت، حرکت عضلات است که این دارو به صورت موقت باعث فلج شدن عضلات می‌ شود.

کاربرد بوتاکس

تزریق بوتاکس از جمله روش‌ های غیر تهاجمی جوانسازی پوست است و به عنوان روشی ایمن و موثر برای از بین بردن خطوط ظریف و همچنین چین و چروک‌های اطراف چشم بیشترین کاربرد را دارد. کاربرد بوتاکس به دو دسته کاربرد زیبایی و کاربرد درمانی تقسیم می شود.

کاربرد های زیبایی عبارتند از: بوتاکس پیشانی ، بوتاکس دور چشم ، محو کردن خط اخم با بوتاکس ابرو ، از بین بردن چروک‌ های گردن، فرم دهی لب و بالا بردن نوک بینی

کاربرد های درمانی بوتاکس عبارتند از: افتادگی پلک، پرش عضلات چشمی، بوتاکس مو ، میگرن مزمن، اسپاسم عضلات گردن، مثانه‌ ی بیش فعال، فلج مغزی و درمان تعریق بیش از حد با بوتاکس زیر بغل

بوتاکس چانه

بوتاکس چانه یکی از بهترین راه های جوان‌ سازی پوست بدون عمل‌ های جراحی و روش‌ های تهاجمی است که از طریق شل کردن عضلات ناحیه چانه، چین و چروک های روی آن برطرف می سازد. چهل ماهیچه در بخش چانه وجود دارد که عوامل مختلفی مانند افزایش سن باعث انقباض عضلات چانه می شود.

ماندگاری بوتاکس

مطلب پیشنهادی: بوتاکس چیست؟

معمولا نتیجه بوتاکس چانه چند ساعت بعد از تزریق احساس خواهد شد و در عرض یک هفته، نتیجه آن واضح تر می شود که نتیجه آن بعد از دو هفته تثبیت می شود. نتیجه بوتاکس به عواملی همچون نوع بوتاکس، سن فرد، سبک زندگی و شدت آسیب آن بستگی دارد که ماندگاری آن بین ۴ تا ۶ ماه است. در صورت تداوم تزریق، میزان ماندگاری نتایج بیشتر خواهد شد؛ بنابراین بعد از گذشت 6 ماه برای تمدید بوتاکس اقدام کنید.

آریانا

هزینه بوتاکس

به طور دقیق نمی توان هزینه بوتاکس را بیان کرد زیرا به عوامل زیادی بستگی دارد. در ادامه برخی از عوامل تاثیر گذار در هزینه بوتاکس را بیان کرده ایم:

برند بوتاکس: با توجه به نوسانات ارزی، قیمت فرآورده‌های بوتاکس متغیر است. به طور کلی برند دیسپورت گران‌ ترین و برندهای نورونوکس و مسپورت در رده‌ های بعدی از نظر قیمت جای می‌گیرند. بسته به این که کدام از برند برای تزریق استفاده کنید، قیمت درمان هم تغییر می‌ کند.

محل تحت درمان: دوز درمانی در محل‌های مختلف بدن متفاوت است. در قسمت هایی که چین و چروک بیشتر است؛ مقدار بیشتری بوتاکس تزریق می شود و هرچه نیاز به دوز دارویی بیشتر باشد، هزینه بوتاکس هم بیشتر می‌ شود.

عمق خطوط: همانطور که گفته شد؛ عمق چین و چروک تاثیر زیادی در هزینه دارد. هرچه دوز داروی مورد نیاز کمتر باشد، هزینه‌ ی بوتاکس هم کاهش می‌ یابد.

عوارض بوتاکس چانه

با توجه به اینکه بوتاکس یک راه ایمنی و غیر تهاجمی است؛ در صورتی که این روش در کلینیک های معتبر با پزشکان مجرب انجام شود با عوارض کمی همراه است. از عوارض بوتاکس چانه می‌ توان به قرمزی و التهاب پوست، تورم ، کبودی‌ های کوچک، خارش، سردرد یا سرگیجه اشاره کرد. این روش با عوارض شدید زیر همراه است:

 1. عدم تقارن لب: در صورت تزریق بوتاکس در محل نادرست باعث فلج شدن قسمت های دیگر چانه می شوند که در اثر این حالت ممکن است مختصری یک سمت لب پائین بالاتر از سمت دیگر آن باشد.
 2. نارسایى دهانى: از جمله عوارض شدید و نادر تزریق بوتاکس چانه می توان به نارسایی دهانی اشاره کرد که سبب آبریزش بزاق، اختلال در خوردن و آشامیدن و تکلم می شود.

ممنوعیت تزریق بوتاکس

 • تزریق بوتاکس چانه برای افراد 70 سال به بالا به دلیل معکوس شدن آتروفی عضلانی تزریق بوتاکس و افزایش چین و چروک؛ انجام نمی شود.
 • در بیماری عصبی میاستنی گراویس به دلیل ضعف عضلانی ناشی از پاسخ ایمنی غیر طبیعی، تزریق بوتاکس می تواند شدت بیماری را تشدید کند؛ به همین علت تزریق بوتاکس انجام نمی شود.
 • افرادی که از ضعیف کننده عضلات مثل آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزاید مصرف می کنند؛ باید از تزریق بوتاکس پرهیز کنند.
 • همچنین تزریق بوتاکس برای زنان باردار و شیرده ممنوع است.

کلام آخر

تزریق بوتاکس چانه از دیگر روش های درمان نقص های چانه است که نسبت به سایر روش ها با هزینه کمتری همراه است. با وجود اینکه این روش غیر تهاجمی است اما در صورتی که در کلینیک های معتبر انجام نشود باعث بروز عوارض شدید و جبران ناپذیری می شود.

 1. بوتاکس چیست؟
 2. کاربرد زیبایی بوتاکس چیست؟
 3. کاربرد درمانی بوتاکس چیست؟
 4. بوتاکس چانه چیست؟
 5. هزینه بوتاکس چقدر است؟
 6. عوارض بوتاکس چانه چیست؟

کلینیک آریانا

Call Now Button